Stevige loonsverhogingen zijn nog steeds hard nodig, vindt CNV
UTRECHT (ANP) - Het is nog steeds nodig en redelijk om stevige loonsverhogingen af te dwingen, zegt vakbond CNV over de gestegen cao-lonen in Nederland. Eerder op donderdag meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat de cao-lonen in het derde kwartaal gemiddeld 6,8 procent zijn gestegen op jaarbasis. Daarmee evenaarden de lonen volgens het statistiekbureau de grootste stijging in ruim veertig jaar.
Met deze ontwikkeling is de looneis van 3,5 tot 6 procent die CNV stelt voor dit cao-seizoen "zeer redelijk en noodzakelijk", vindt de vakbond. "Werkgevers en deskundigen noemden de looneis van de bonden onverantwoord. Men is bang voor de concurrentiepositie van Nederland. Maar in het licht van de huidige loonstijging is onze looneis zeer redelijk", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
Het CBS meldde ook dat sommige lonen nog achterlopen op de inflatie, die flink is gestegen nadat de oorlog in Oekraïne ruim twee jaar geleden is begonnen. Fortuin wijst op onderzoek van CNV, waaruit volgens de vakbondsvoorzitter naar voren komt dat een op de vijf werkenden moeilijk kan rondkomen. "In veel sectoren zullen we dus nog steeds met een stevige looneis komen. Loonstijgingen zijn geen luxe, maar noodzaak. Ook nu nog."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
8 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
10 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
10 uur geleden