Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige loonsverhogingen zijn nog steeds hard nodig, vindt CNV

Stevige loonsverhogingen zijn nog steeds hard nodig, vindt CNV

UTRECHT (ANP) - Het is nog steeds nodig en redelijk om stevige loonsverhogingen af te dwingen, zegt vakbond CNV over de gestegen cao-lonen in Nederland. Eerder op donderdag meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat de cao-lonen in het derde kwartaal gemiddeld 6,8 procent zijn gestegen op jaarbasis. Daarmee evenaarden de lonen volgens het statistiekbureau de grootste stijging in ruim veertig jaar.

Met deze ontwikkeling is de looneis van 3,5 tot 6 procent die CNV stelt voor dit cao-seizoen "zeer redelijk en noodzakelijk", vindt de vakbond. "Werkgevers en deskundigen noemden de looneis van de bonden onverantwoord. Men is bang voor de concurrentiepositie van Nederland. Maar in het licht van de huidige loonstijging is onze looneis zeer redelijk", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin.

Het CBS meldde ook dat sommige lonen nog achterlopen op de inflatie, die flink is gestegen nadat de oorlog in Oekraïne ruim twee jaar geleden is begonnen. Fortuin wijst op onderzoek van CNV, waaruit volgens de vakbondsvoorzitter naar voren komt dat een op de vijf werkenden moeilijk kan rondkomen. "In veel sectoren zullen we dus nog steeds met een stevige looneis komen. Loonstijgingen zijn geen luxe, maar noodzaak. Ook nu nog."

Meer uit Financieel

Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

18 minuten geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

58 minuten geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

2 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

3 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

3 uur geleden
Rabobank: Iranoorlog remt groei in alle Nederlandse sectoren

UTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.

3 uur geleden
Chinese vicepremier zaterdag naar Parijs voor handelsoverleg VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.

3 uur geleden