
Stevige koerswinst Tesla op Wall Street dankzij sterke cijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York met een koerssprong van 22 procent. De fabrikant van elektrische auto's kwam met kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers op Wall Street. Vliegtuigbouwer Boeing werd juist lager gezet nadat een verbeterd loonbod om een einde te maken aan een grote staking door fabriekswerkers werd verworpen.
Tesla verkocht afgelopen kwartaal meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende Tesla veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten. De nettowinst viel daardoor hoger uit dan verwacht. Ook denkt Tesla in de eerste helft van volgend jaar goedkopere modellen op de markt te brengen. Topman Elon Musk verwacht daarnaast volgend jaar 20 tot 30 procent meer auto's af te leveren.
Boeing zakte 1,2 procent. Een meerderheid van de 33.000 stakende Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten stemde tegen het nieuwe loonbod. Daardoor gaan de stakingen bij fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil. Woensdag meldde Boeing al mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies te hebben geleden sinds de coronacrisis.
De hoofdgraadmeters in New York lieten aan het slot een wisselend beeld zien. De Dow-Jonesindex verloor 0,3 procent tot 42.374,36 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 5809,86 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 0,8 procent tot 18.415,49 punten.
UPS deed het ook goed met een plus van 5,3 procent. De pakketbezorger presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Motorfietsenmerk Harley-Davidson daalde 7,2 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motoren en verlaagde de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar.
Andere bedrijven op Wall Street die met resultaten kwamen, waren bijvoorbeeld technologieconcern IBM (min 6,2 procent) en luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines (min 5,6 procent).
De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 70,49 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 74,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.
21 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.
22 uur geleden