Stevige koerswinst Tesla op Wall Street dankzij sterke cijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York met een koerssprong van 22 procent. De fabrikant van elektrische auto's kwam met kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers op Wall Street. Vliegtuigbouwer Boeing werd juist lager gezet nadat een verbeterd loonbod om een einde te maken aan een grote staking door fabriekswerkers werd verworpen.
Tesla verkocht afgelopen kwartaal meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende Tesla veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten. De nettowinst viel daardoor hoger uit dan verwacht. Ook denkt Tesla in de eerste helft van volgend jaar goedkopere modellen op de markt te brengen. Topman Elon Musk verwacht daarnaast volgend jaar 20 tot 30 procent meer auto's af te leveren.
Boeing zakte 1,2 procent. Een meerderheid van de 33.000 stakende Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten stemde tegen het nieuwe loonbod. Daardoor gaan de stakingen bij fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil. Woensdag meldde Boeing al mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies te hebben geleden sinds de coronacrisis.
De hoofdgraadmeters in New York lieten aan het slot een wisselend beeld zien. De Dow-Jonesindex verloor 0,3 procent tot 42.374,36 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 5809,86 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 0,8 procent tot 18.415,49 punten.
UPS deed het ook goed met een plus van 5,3 procent. De pakketbezorger presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Motorfietsenmerk Harley-Davidson daalde 7,2 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motoren en verlaagde de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar.
Andere bedrijven op Wall Street die met resultaten kwamen, waren bijvoorbeeld technologieconcern IBM (min 6,2 procent) en luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines (min 5,6 procent).
De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 70,49 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 74,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
20 uur geleden