Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige koerswinst Tesla op Wall Street dankzij sterke cijfers

Stevige koerswinst Tesla op Wall Street dankzij sterke cijfers

NEW YORK (ANP) - Tesla was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York met een koerssprong van 22 procent. De fabrikant van elektrische auto's kwam met kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers op Wall Street. Vliegtuigbouwer Boeing werd juist lager gezet nadat een verbeterd loonbod om een einde te maken aan een grote staking door fabriekswerkers werd verworpen.

Tesla verkocht afgelopen kwartaal meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende Tesla veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten. De nettowinst viel daardoor hoger uit dan verwacht. Ook denkt Tesla in de eerste helft van volgend jaar goedkopere modellen op de markt te brengen. Topman Elon Musk verwacht daarnaast volgend jaar 20 tot 30 procent meer auto's af te leveren.

Boeing zakte 1,2 procent. Een meerderheid van de 33.000 stakende Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten stemde tegen het nieuwe loonbod. Daardoor gaan de stakingen bij fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil. Woensdag meldde Boeing al mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies te hebben geleden sinds de coronacrisis.

De hoofdgraadmeters in New York lieten aan het slot een wisselend beeld zien. De Dow-Jonesindex verloor 0,3 procent tot 42.374,36 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 5809,86 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 0,8 procent tot 18.415,49 punten.

UPS deed het ook goed met een plus van 5,3 procent. De pakketbezorger presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Motorfietsenmerk Harley-Davidson daalde 7,2 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motoren en verlaagde de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar.

Andere bedrijven op Wall Street die met resultaten kwamen, waren bijvoorbeeld technologieconcern IBM (min 6,2 procent) en luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines (min 5,6 procent).

De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 70,49 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 74,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onderzoek in VS naar 'sensuele' gesprekken Meta-bots met kinderen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een senator in de Verenigde Staten heeft een onderzoek aangekondigd naar chatbots van Meta, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp. Hij wil opheldering over gesprekken tussen kinderen en chatbots die werken met geavanceerde kunstmatige intelligentie. Meta zou zijn AI-chatbots expliciet hebben toegestaan om "romantische of sensuele" gesprekken te voeren met kinderen, berichtte persbureau Reuters deze week.

14 uur geleden
Cabinepersoneel Air Canada staakt, 700 vluchten geschrapt

MONTREAL (ANP/AFP) - Stewards en stewardessen van de Canadese luchtvaartmaatschappij Air Canada zijn in staking gegaan naar aanleiding van een geschil over hun loon. Het gaat om 10.000 werknemers die volgens de vakbond Canadian Union of Public Employees (CUPE) hogere lonen willen en ook betaling voor werk buiten de cabine, zoals bij het in- of uitchecken van passagiers. De staking duurt naar verwachting 72 uur.

15 uur geleden
Schiphol wil natuurvergunning terug zolang hoger beroep loopt

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil zijn natuurvergunning terug zolang het hoger beroep loopt tegen een vonnis uit juni, waarin een rechter een streep zette door die vergunning. Na die uitspraak hoefde Schiphol het vliegverkeer niet direct te staken. Maar de luchthaven durft handhavingsverzoeken en juridische procedures, die grote impact kunnen hebben, op de langere termijn niet uit te sluiten.

16 uur geleden
Wall Street sluit gemengd tijdens overleg Trump en Poetin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd gesloten. Beleggers hielden de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska in de gaten. Ze hopen dat het overleg de weg kan vrijmaken voor een deal over de oorlog die Rusland met Oekraïne voert.

1 dag geleden
World Economic Forum vindt geen bewijs van wangedrag oprichter

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.

1 dag geleden
Topman OpenAI wil biljoenen uitgeven aan infrastructuur voor AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.

1 dag geleden
Ebusco dringt verlies terug terwijl het werkt aan voortbestaan

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.

1 dag geleden