Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige huurverlaging mogelijk voor huurder in tochtige woning

Stevige huurverlaging mogelijk voor huurder in tochtige woning

DEN HAAG (ANP) - Huurders die in een slecht geïsoleerd huis wonen kunnen waarschijnlijk rekenen op een stevige huurverlaging. Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt een voorstel van de PvdA en GroenLinks om hun de mogelijkheid te geven korting af te dwingen bij de huurbaas als hun huis een energielabel lager dan D heeft.

De Kamer gaat naar verwachting ook mee in een oproep van diezelfde partijen om het voorgenomen prijsplafond voor gas en elektriciteit "ruimhartig" vorm te geven, zodat ook grotere gezinnen met een ouder huis ervan profiteren. Ook moet rekening worden gehouden met mensen die hun huis al hebben verduurzaamd met bijvoorbeeld een warmtepomp en daardoor relatief veel stroom verbruiken.

Het kabinet kondigde het prijsplafond, dat huishoudens en kleine ondernemers met een bescheiden verbruik moet verzekeren van een betaalbare energierekening, op Prinsjesdag aan. Details als het maximale verbruik waarbij de maximale tarieven gaan gelden, worden nog nader uitgewerkt.

Daarbij dringt de Kamer er ook op dat de compensatie voor energiebedrijven "zo doelmatig mogelijk" wordt. Het is niet de bedoeling dat zij meer winst gaan maken dankzij overheidssubsidies.

Meer uit Binnenland

Nederlandse activisten van mars naar Gaza terug op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meerdere Nederlandse activisten van de Global March to Gaza die woensdag vanaf Schiphol vertrokken, zijn donderdagavond weer geland op de luchthaven. Dat meldt een ANP-fotograaf ter plaatse.

1 uur geleden
Tekort politie naar 300 miljoen in 2030, gemeenten en OM geschokt

DEN HAAG (ANP) - De politie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, meldt justitieminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Gemeenten en het Openbaar Ministerie reageren geschokt in een brief aan de demissionaire minister. Zij vrezen voor bezuinigingen, met als gevolg minder agenten op straat of die zich bezighouden met opsporing en vervolging.

1 uur geleden
Voetballer Quincy Promes aangehouden in Dubai

DEN HAAG (ANP) - Voetballer Quincy Promes is gearresteerd in Dubai. Zijn advocaat Cem Polat bevestigde donderdag berichtgeving hierover door De Telegraaf. Verder geeft hij geen commentaar.

1 uur geleden
Volwassene overleden aan mazelen, had ernstige afweerstoornis

BILTHOVEN (ANP) - Een volwassen persoon is deze week overleden na een besmetting met mazelen. Het gaat om iemand die een ernstige afweerstoornis had. De patiënt was gevaccineerd, maar "we zien vaker dat bij een afweerstoornis de vaccinatie niet goed werkt", meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 uur geleden
Ex-advocaat Ridouan Taghi komt op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi komt op vrije voeten. De voorlopige hechtenis van Vito Shukrula is "met ingang van heden" opgeheven, meldt de rechtbank Amsterdam donderdag.

4 uur geleden
Ruime meerderheid GroenLinks en PvdA voor opgaan in nieuwe partij

DEN HAAG (ANP) - De leden van GroenLinks-PvdA hebben zich met een ruime meerderheid uitgesproken voor een voorstel om volgend jaar samen op te gaan in een nieuwe partij. Dat hebben de partijvoorzitters donderdag bekendgemaakt. Bij GroenLinks stemde 89 procent in, bij de PvdA 88 procent. Politiek leider Frans Timmermans noemde de uitslag "nog net niet Noord-Koreaans".

4 uur geleden
Nederlandse kapitein Madleen naar vliegveld voor uitzetting

JERUSALEM (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, kapitein van het schip Madleen, is samen met vijf andere activisten onderweg naar een vliegveld in Israël. Ze worden donderdag of vrijdagochtend vroeg uitgezet, meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah.

5 uur geleden