Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige huurverlaging mogelijk voor huurder in tochtige woning

Stevige huurverlaging mogelijk voor huurder in tochtige woning

DEN HAAG (ANP) - Huurders die in een slecht geïsoleerd huis wonen kunnen waarschijnlijk rekenen op een stevige huurverlaging. Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt een voorstel van de PvdA en GroenLinks om hun de mogelijkheid te geven korting af te dwingen bij de huurbaas als hun huis een energielabel lager dan D heeft.

De Kamer gaat naar verwachting ook mee in een oproep van diezelfde partijen om het voorgenomen prijsplafond voor gas en elektriciteit "ruimhartig" vorm te geven, zodat ook grotere gezinnen met een ouder huis ervan profiteren. Ook moet rekening worden gehouden met mensen die hun huis al hebben verduurzaamd met bijvoorbeeld een warmtepomp en daardoor relatief veel stroom verbruiken.

Het kabinet kondigde het prijsplafond, dat huishoudens en kleine ondernemers met een bescheiden verbruik moet verzekeren van een betaalbare energierekening, op Prinsjesdag aan. Details als het maximale verbruik waarbij de maximale tarieven gaan gelden, worden nog nader uitgewerkt.

Daarbij dringt de Kamer er ook op dat de compensatie voor energiebedrijven "zo doelmatig mogelijk" wordt. Het is niet de bedoeling dat zij meer winst gaan maken dankzij overheidssubsidies.

Meer uit Binnenland

Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

17 minuten geleden
Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

1 uur geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

2 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

2 uur geleden
Bestuurder joodse school teleurgesteld na gesprek met Jetten

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.

2 uur geleden
Israël waarschuwt voor groep die aanslagen Nederland opeist

JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.

3 uur geleden
Commissie Mijnbouwschade ziet schademeldingen na beving toenemen

ROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.

3 uur geleden