Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige groei onlinebroker FlatexDEGIRO

Stevige groei onlinebroker FlatexDEGIRO

BERLIJN (ANP) - Onlinebroker FlatexDEGIRO heeft in de eerste helft van 2021 een stevige groei gerealiseerd, geholpen door de groeiende interesse voor beleggen onder met name particulieren. De onderneming, die is voortgekomen uit de fusie tussen Flatex en DEGIRO, zette als gevolg van de groei een omzet van 226 miljoen euro in de boeken, hetgeen 127 procent meer was dan in dezelfde periode een jaar eerder. De winst viel wel iets lager uit.

FlatexDEGIRO wist verder in de eerste helft van het jaar een recordaantal van 53 miljoen transacties te verwerken. Dat is ruim 40 procent meer ten opzichte van vorig jaar. Daarnaast verwelkomde het bedrijf ruim 500.000 nieuwe klanten tot een totaal van 1,75 miljoen. De gerapporteerde winst per aandeel zakte tot 1,03 euro van 1,14 euro een jaar eerder.

De Europese broker bedient beleggers in achttien landen en heeft naar eigen zeggen in het eerste halfjaar voor meer dan 40 miljard euro aan transactiewaarde verwerkt op beurzen wereldwijd. Dit jaar wil het bedrijf verder groeien, waarbij het zeker 2 miljoen tot 2,2 miljoen klanten wil bedienen. Die moeten goed zijn voor 90 miljoen tot 110 miljoen transacties.

Tegen 2026 wil FlatexDEGIRO het klantenbestand laten groeien naar 7 miljoen tot 8 miljoen. Het aantal transacties moet daarbij tussen de 250 miljoen en 350 miljoen uitkomen, ook in jaren met weinig reuring op de markten.

Meer uit Financieel

Opnieuw waarschuwt AI-onderzoeker dat AI mensheid kan uitroeien

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.

20 minuten geleden
Prijzen aan Nederlandse pomp stijgen door duurdere olie

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met meer dan 3 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,716 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.

32 minuten geleden
Wall Street lager door zorgen over AI en stijgende rente

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.

9 uur geleden
Chipbedrijven noteren flink lager, AEX sluit met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.

14 uur geleden
FNV zegt dat veel schoonmakers werk neerleggen op eerste actiedag

SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.

15 uur geleden
Microsoft stelt gedragscode op om AI onder controle te houden

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".

16 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street, oliemaatschappijen winnen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.

16 uur geleden