Stevige concurrentie Nederlanders bij marathon Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse atleten Khalid Choukoud en Nienke Brinkman krijgen stevige concurrentie bij de marathon van Amsterdam. De Ethiopiërs Birhanu Legese en Lemi Berhanu en de Keniaan Bernard Koech hebben hun deelname toegezegd. Choukoud won bij de marathon vorig jaar de Nederlandse titel in een recordtijd (2.09.34). Legese liep met 2.02.48 de vierde tijd ooit op de marathon.
Bij de vrouwen stond Nienke Brinkman al op de deelnemerslijst. Ze wil in Amsterdam voldoen aan de limiet voor de Olympische Spelen (2.26.50), net als Choukoud dat bij de mannen wil (2.08.10).
Bij de vrouwen doet ook Degitu Azimeraw uit Ethopië mee, die in Amsterdam in 2019 al eens won. Zij krijgt concurrentie van Tiruye Mesfin. Zij liep vorig jaar 2.18.47 in Valencia en doet dus weinig onder voor haar landgenote Azimeraw, die twee jaar geleden in Londen 2.17.58 klokte.
De 47e editie van de marathon van Amsterdam is dit jaar op 15 oktober.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
1 dag geleden