Stevige concurrentie Nederlanders bij marathon Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse atleten Khalid Choukoud en Nienke Brinkman krijgen stevige concurrentie bij de marathon van Amsterdam. De Ethiopiërs Birhanu Legese en Lemi Berhanu en de Keniaan Bernard Koech hebben hun deelname toegezegd. Choukoud won bij de marathon vorig jaar de Nederlandse titel in een recordtijd (2.09.34). Legese liep met 2.02.48 de vierde tijd ooit op de marathon.
Bij de vrouwen stond Nienke Brinkman al op de deelnemerslijst. Ze wil in Amsterdam voldoen aan de limiet voor de Olympische Spelen (2.26.50), net als Choukoud dat bij de mannen wil (2.08.10).
Bij de vrouwen doet ook Degitu Azimeraw uit Ethopië mee, die in Amsterdam in 2019 al eens won. Zij krijgt concurrentie van Tiruye Mesfin. Zij liep vorig jaar 2.18.47 in Valencia en doet dus weinig onder voor haar landgenote Azimeraw, die twee jaar geleden in Londen 2.17.58 klokte.
De 47e editie van de marathon van Amsterdam is dit jaar op 15 oktober.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
2 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
6 uur geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden