Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevig verlies Wall Street door zorgen over Chinees Evergrande

Stevig verlies Wall Street door zorgen over Chinees Evergrande

NEW YORK (ANP) - Wall Street was maandag net als de beurzen in Azië en Europa in de ban van het Evergrande-debacle. Daardoor gingen de belangrijkste beursgraadmeters in New York behoorlijk omlaag. Beleggers zijn bezorgd over het dreigende faillissement van de grote Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande en de gevolgen daarvan voor de Chinese economie en de wereldeconomie. Luchtvaartaandelen waren wel in trek dankzij aankomende versoepelingen van het Amerikaanse inreisbeleid.

De Dow-Jonesindex tekende een verlies op van 1,8 procent op 33.970,47 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,7 procent tot 4357,73 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,2 procent tot 14.713,90 punten.

Net als in Europa hadden met name grondstoffenbedrijven het moeilijk door de vrees dat China minder staal en andere ruwe materialen zal afnemen vanwege de problemen in de vastgoedmarkt. Zo zakten de staalproducenten US Steel en Nucor tot bijna 10 procent. Maar ook andere grote fondsen kregen tikken door de economische zorgen. Vliegtuigbouwer Boeing ging bijna 2 procent omlaag en de machinefabrikanten Caterpillar en Deere gaven tot dik 4 procent prijs.

General Motors

In de financiële sector op Wall Street was het beeld eveneens negatief door de zorgen voor klappen voor banken door het dreigende omvallen van Evergrande. Grote banken als Citigroup, Bank of America en Wells Fargo eindigden tot bijna 4 procent in het rood.

De algehele stemming droeg er ook aan bij dat General Motors (min 3,8 procent) lager de handel uitging. De autofabrikant kwam wel met positief nieuws. GM heeft een oplossing gevonden voor de problemen met in brand vliegende accu's van de Chevrolet Bolt. Auto's met zo'n accu kunnen binnenkort worden gerepareerd.

Vliegtuigmaatschappijen

Verder leverde producent van computerspellen Activision Blizzard dik 4 procent in. Volgens The Wall Street Journal zijn Amerikaanse toezichthouders een onderzoek begonnen naar de manier waarop de onderneming is omgegaan met klachten van medewerkers over bijvoorbeeld seksueel wangedrag en discriminatie op de werkvloer.

Vliegtuigmaatschappijen wonnen aan waarde door de aankondiging dat volledig gevaccineerde reizigers uit de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk vanaf begin november weer welkom zijn in de Verenigde Staten. Delta Air Lines en United Airlines werden tot zo'n 2 procent meer waard.

De euro was 1,1727 dollar waard, tegen 1,1729 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,85 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street schudt angst voor escalatie Midden-Oosten van zich af

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging maandag twijfelend van start, maar eindigde stevig in de plus. Beleggers beschouwden de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in Qatar als beperkt van aard en economisch irrelevant. De koersen gingen omhoog nadat Qatar had gemeld dat het de Iraanse aanvallen had onderschept zonder slachtoffers. Hierdoor gingen de olieprijzen, die de laatste tijd hard opliepen, scherp omlaag.

7 uur geleden
KLM: maatregelen al genomen, extra annuleringen niet nodig

SCHIPHOL (ANP) - KLM hoeft geen extra vluchten te annuleren door de luchtruimen die maandag in het Midden-Oosten zijn gesloten. "We hebben de afgelopen week al voorzorgsmaatregelen genomen", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.

7 uur geleden
KLM doet 'klemmend beroep' op bonden om niet te staken

SCHIPHOL (ANP) - KLM doet een "klemmend beroep" op de vakbonden om weer terug aan de onderhandelingstafel te komen en niet te gaan staken. Hierover heeft de luchtvaartmaatschappij een brief gestuurd aan FNV en CNV.

8 uur geleden
KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad passen vliegschema's aan

SCHIPHOL (ANP) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen gaan hun vliegschema's aanpassen of hebben dat al gedaan, aldus een woordvoerder van Schiphol. Ze doen dit nu de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar en Bahrein hun luchtruim hebben gesloten. Het gaat om KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad Airways. Ook Koeweit en Irak hebben hun luchtruim gesloten.

9 uur geleden
Grote oliebedrijven halen personeel weg uit Irak

BASRA (ANP/RTR) - De grote oliebedrijven Eni, BP en TotalEnergies, die olievelden exploiteren in Irak, hebben een aantal van hun buitenlandse medewerkers geëvacueerd. Dat meldt het door de Iraakse staat geleide Basra Oil Company maandag.

11 uur geleden
AEX stijgt ondanks spanningen Midden-Oosten, chipsector trekt kar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is maandag flink hoger geëindigd, ondanks de toegenomen spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers voelden zich vooral gesterkt door hogere standen op de koersborden op Wall Street.

12 uur geleden
Voormalig Jumbo-topman Van Eerd: strafzaak heeft enorme impact

GRONINGEN (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar onder meer omkoping en witwassen heeft een "enorme impact" op voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. "Ik heb 25 jaar een van de grootste ondernemingen van Nederland aangestuurd en van de ene op de andere dag lag ik eruit omdat ik van mijn bed werd gelicht. Tot op de dag van vandaag begrijp ik er niks van dat ik in deze zaak zit", zei Van Eerd geëmotioneerd aan het einde van de eerste dag van de rechtszaak in Groningen.

13 uur geleden