Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevig herstel op Europese beurzen

Stevig herstel op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met flinke winsten gesloten. Daarmee werd een groot deel van de verliezen van een dag eerder weer goedgemaakt. Op het Damrak ging biotechnologiebedrijf Galapagos in de uitverkoop, na teleurstellende onderzoeksresultaten van een kandidaat-medicijn. Verder keken beleggers nog altijd naar de steeds strenger wordende maatregelen tegen het coronavirus in Europa.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,4 procent hoger op 568,18 punten. Een dag eerder raakte de hoofdindex 2 procent kwijt. De MidKap klom 0,5 procent tot 842,56 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 2 procent.

Galapagos sloot de rij bij de hoofdfondsen, met een verlies van ruim 7 procent. Het biotechnologiebedrijf is op een tegenvaller gestuit bij onderzoek naar een potentieel middel tegen artrose. Daar kwam geen significant bewijs uit naar voren dat het kandidaat-medicijn werkt bij patiënten met artrose.

Philips

Koploper in de AEX was zorgtechnologiebedrijf Philips dat vooruitlopend op zijn kwartaalbericht 3,6 procent hoger werd gezet. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway noteerde een plus van 3,4 procent na adviesverhoging door HSBC. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify (plus 2,7 procent) de grootste stijger. Fugro verloor 2,2 procent. Donderdag was de bodemonderzoeker al bijna 12 procent gekelderd door de vrees dat het bedrijf nieuwe aandelen zal uitgeven.

In Frankfurt maakte Thyssenkrupp een koerssprong van 10,8 procent na een bod van het Britse staalconcern Liberty Steel op de verlieslatende staaltak van het Duitse industrieconcern. Daimler steeg 5,5 procent. De Duitse automaker verwacht zijn vooruitzichten voor heel dit jaar naar boven bij te kunnen stellen. Ook de andere autobouwers waren in trek, nadat de autoverkopen in Europa in september voor het eerst dit jaar waren gestegen. Volkswagen steeg 2 procent, Renault kreeg er 5,2 procent bij en Fiat Chrysler werd 4,2 procent hoger gezet.

LVMH

In Parijs steeg Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) 7,3 procent. Het Franse luxeconcern wist de schade van de coronacrisis afgelopen kwartaal beperkt te houden dankzij een opleving in de verkoop van luxetassen en andere modeartikelen.

De euro was 1,1718 dollar waard, tegenover 1,1704 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 40,89 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 43,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

15 minuten geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt snelle importstop in strijd tegen China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.

2 uur geleden
AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

4 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

4 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

5 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

7 uur geleden