Stevig herstel op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met flinke winsten gesloten. Daarmee werd een groot deel van de verliezen van een dag eerder weer goedgemaakt. Op het Damrak ging biotechnologiebedrijf Galapagos in de uitverkoop, na teleurstellende onderzoeksresultaten van een kandidaat-medicijn. Verder keken beleggers nog altijd naar de steeds strenger wordende maatregelen tegen het coronavirus in Europa.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,4 procent hoger op 568,18 punten. Een dag eerder raakte de hoofdindex 2 procent kwijt. De MidKap klom 0,5 procent tot 842,56 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 2 procent.
Galapagos sloot de rij bij de hoofdfondsen, met een verlies van ruim 7 procent. Het biotechnologiebedrijf is op een tegenvaller gestuit bij onderzoek naar een potentieel middel tegen artrose. Daar kwam geen significant bewijs uit naar voren dat het kandidaat-medicijn werkt bij patiënten met artrose.
Philips
Koploper in de AEX was zorgtechnologiebedrijf Philips dat vooruitlopend op zijn kwartaalbericht 3,6 procent hoger werd gezet. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway noteerde een plus van 3,4 procent na adviesverhoging door HSBC. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify (plus 2,7 procent) de grootste stijger. Fugro verloor 2,2 procent. Donderdag was de bodemonderzoeker al bijna 12 procent gekelderd door de vrees dat het bedrijf nieuwe aandelen zal uitgeven.
In Frankfurt maakte Thyssenkrupp een koerssprong van 10,8 procent na een bod van het Britse staalconcern Liberty Steel op de verlieslatende staaltak van het Duitse industrieconcern. Daimler steeg 5,5 procent. De Duitse automaker verwacht zijn vooruitzichten voor heel dit jaar naar boven bij te kunnen stellen. Ook de andere autobouwers waren in trek, nadat de autoverkopen in Europa in september voor het eerst dit jaar waren gestegen. Volkswagen steeg 2 procent, Renault kreeg er 5,2 procent bij en Fiat Chrysler werd 4,2 procent hoger gezet.
LVMH
In Parijs steeg Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) 7,3 procent. Het Franse luxeconcern wist de schade van de coronacrisis afgelopen kwartaal beperkt te houden dankzij een opleving in de verkoop van luxetassen en andere modeartikelen.
De euro was 1,1718 dollar waard, tegenover 1,1704 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 40,89 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 43,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.
3 minuten geledenETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting op banken.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
2 uur geleden