Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevens (69) beëindigt trainersloopbaan vanwege zijn gezondheid

Stevens (69) beëindigt trainersloopbaan vanwege zijn gezondheid

KEULEN (ANP) - Huub Stevens gaat niet meer aan de slag als voetbaltrainer. Stevens heeft zijn loopbaan als coach vanwege gezondheidsredenen voor beëindigd verklaard. "Ik word dit jaar 70, mijn coachingcarrière is definitief voorbij", zei Stevens vrijdag in de Kölner Express. "Onlangs kreeg ik nog een verzoek van een club in Nederland, maar dat riskeer ik niet meer. Dat kan ik aan mijn familie en de club niet meer verantwoorden."

Ook een mogelijke bestuursfunctie sluit Stevens uit. "Nee, ik neem geen officiële functies meer aan", zegt de 69-jarige Limburger. "Ik ben niet meer actief betrokken. Je mag me altijd om mijn mening vragen, maar meer niet."

De reden voor het besluit heeft volgens Stevens alles te maken met zijn gezondheid. "Mijn lichaam gaf me een duidelijke waarschuwing. Ik werd onlangs naar het ziekenhuis gebracht omdat ik plotseling pijn op de borst voelde. De doktoren stelden toen pericarditis vast, een ontsteking van het hartzakje. Dat was een duidelijke 'gele kaart' voor mij. Het was een duidelijk teken dat ik nog meer voor mezelf moest zorgen."

Knieoperatie

Stevens onderging onlangs ook een knieoperatie. "Dat had ik tien jaar eerder moeten doen. Na de operatie heb ik zonder problemen achttien holes kunnen spelen op de golfbaan. Daarvoor had ik altijd hevige pijn in mijn knieën."

Stevens was in Nederland na zijn actieve voetbalcarrière onder meer trainer van PSV en Roda JC. Hij had ook vier keer Schalke 04 onder zijn hoede, de Duitse club waarmee hij in 1997 de UEFA Cup won. Ook was hij actief bij Hertha BSC, FC Köln, Hamburger SV, VfB Stuttgart en TSG Hoffenheim. Bij Schalke maakte Stevens ook deel uit van de raad van commissarissen.

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

14 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

17 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

18 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

19 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

20 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

20 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

20 uur geleden