Steunpakket van 11 miljoen euro voor Nederlands voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft samen met sponsor ING en de Oranje-internationals een financieel steunpakket ter waarde van 11 miljoen euro opgezet voor alle Nederlandse voetbalclubs. Het pakket bestaat uit een combinatie van donaties, maatregelen en tegemoetkomingen, allemaal bedoeld om de financiële consequenties van de coronacrisis voor zowel de prof- als amateurclubs enigszins te beperken. De verdeling van het geld tussen de profs en amateurs is ongeveer 'fiftyfifty’.
De internationals van het Nederlands elftal, de 'Leeuwinnen’ en Jong Oranje doneren samen met ING geld aan de amateurclubs. De KNVB voegt geld uit eigen middelen toe aan het steunpakket voor de ongeveer 3000 amateurverenigingen in Nederland, die bij elkaar zo’n 1,2 miljoen leden hebben.
De nationale bond gaat ook de profclubs op diverse manieren financieel ondersteunen. Zo worden bepaalde bijdrages die later in het jaar overgemaakt zouden worden versneld beschikbaar gesteld. Bij clubs die een lening hebben lopen bij de bond wordt de aflossing daarvan met een half jaar opgeschort. De KNVB maakt ook geld vrij uit de eigen reserves van de sectie betaald voetbal, om zo clubs uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie te helpen om deze moeilijke periode te overbruggen.
Solidariteit
"Daarbij verwacht de KNVB op dit vlak ook onderlinge solidariteit bij de clubs, van de kleinste betaaldvoetbalorganisaties tot de clubs die Europees voetbal spelen", meldt de bond. "Voor sterke en aantrekkelijke Nederlandse betaaldvoetbalcompetities zijn alle clubs hard nodig."
De internationals van de nationale ploegen hebben aangegeven ook allemaal graag een steentje te willen bijdragen aan het amateurvoetbal in Nederland. "De plek waar ze zelf allemaal zijn begonnen", aldus de bond.
Amateurverenigingen
ING sponsort al jarenlang ruim vijfhonderd amateurverenigingen in Nederland. De bank, ook sponsor van de KNVB en hoofdsponsor van de nationale teams, doet bovenop die lopende bijdrages ook een extra bijdrage aan het financiële steunpakket waar alle amateurclubs van profiteren.
De overheid besloot onlangs ook al om de Nederlandse sportclubs te helpen. Verenigingen en clubs kunnen bij het noodloket van het ministerie van Economische Zaken aankloppen voor een eenmalige uitkering van 4000 euro.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
12 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
22 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
22 uur geleden