Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steunfonds Oekraïne krijgt weer 4,2 miljard euro voor wederopbouw

Steunfonds Oekraïne krijgt weer 4,2 miljard euro voor wederopbouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft toestemming gegeven voor het storten van nog eens bijna 4,2 miljard euro in het speciale steunfonds voor het herstel en de wederopbouw van Oekraïne. Als de regeringsleiders van de Europese Unie instemmen, is er sinds de oprichting van het steunfonds in totaal 12 miljard Europees geld voor beschikbaar gesteld.

"Oekraïners hebben functionerende scholen en ziekenhuizen nodig, toegang tot water en elektriciteit, treinen, wegen en bruggen om het land draaiende te houden", zei voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Het Europese steunfonds moet daarbij helpen.

Het storten van geld in het steunfonds is afhankelijk van het voldoen door Oekraïne aan de vooraf afgesproken voorwaarden. Dat doet Oekraïne vooralsnog. "Ondanks alle ontberingen voert Oekraïne belangrijke hervormingen door om zich te herstellen en verder te gaan op de weg naar de Europese Unie", zegt Von der Leyen. Ze heeft er alle vertrouwen in dat de regeringsleiders instemmen met de extra betaling.

Meer uit Buitenland

Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

6 minuten geleden
Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

5 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

6 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

6 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

7 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

7 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

9 uur geleden