Steunfonds Oekraïne krijgt weer 4,2 miljard euro voor wederopbouw
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft toestemming gegeven voor het storten van nog eens bijna 4,2 miljard euro in het speciale steunfonds voor het herstel en de wederopbouw van Oekraïne. Als de regeringsleiders van de Europese Unie instemmen, is er sinds de oprichting van het steunfonds in totaal 12 miljard Europees geld voor beschikbaar gesteld.
"Oekraïners hebben functionerende scholen en ziekenhuizen nodig, toegang tot water en elektriciteit, treinen, wegen en bruggen om het land draaiende te houden", zei voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Het Europese steunfonds moet daarbij helpen.
Het storten van geld in het steunfonds is afhankelijk van het voldoen door Oekraïne aan de vooraf afgesproken voorwaarden. Dat doet Oekraïne vooralsnog. "Ondanks alle ontberingen voert Oekraïne belangrijke hervormingen door om zich te herstellen en verder te gaan op de weg naar de Europese Unie", zegt Von der Leyen. Ze heeft er alle vertrouwen in dat de regeringsleiders instemmen met de extra betaling.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
3 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
4 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
4 uur geleden