Steundemonstratie houdt er eerder mee op dan gepland
DEN HAAG (ANP) - De demonstranten in de buurt van het station Den Haag Centraal die met hun actie steun wilden betuigen aan de klimaatactivisten op de A12 zijn naar huis gegaan. Officieel zou het programma tot 21.00 uur duren, maar de steundemonstratie is iets voor 19.00 uur opgebroken. Zondag gaat de actie weer verder.
De klimaatactivisten die de A12 in Den Haag blokkeerden zijn inmiddels allemaal aangehouden door de politie. Bij de steundemonstratie in het kleine park bij Den Haag Centraal waren nog maar enkele demonstranten aanwezig. Eerder op zaterdag waren er volgens de Haagse autoriteiten zeker 1500 mensen bijeen op de Laan van Reagan en Gorbatsjov. Zelf gaat de organisatie uit van enkele duizenden demonstranten.
Liset Meddens van een van de betrokken actiegroepen Fossielvrij NL kijkt terug op een "zeer succesvolle dag". "We zien de steun voor de groep die een einde wil aan fossiele subsidies met de dag toenemen en breder worden", zegt ze, doelend op de zowel het steunprotest als de A12-blokkade. Bij het steunprotest trad onder meer Sophie Straat op. Ook spraken hoogleraren het publiek toe.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
3 uur geleden