Steunbetuigingen voor Oostenrijk na aanslagen Wenen
WENEN (ANP) - Meerdere Europese regeringsleiders hebben hun steun betuigd aan Oostenrijk na de aanslagen in Wenen op maandagavond. Ook Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden en de nationale veiligheidsadviseur van president Donald Trump hebben gereageerd op de aanvallen, die vooralsnog twee slachtoffers het leven hebben gekost.
"We moeten ons verenigen tegen alle haat en geweld", schreef Biden op Twitter. De Democraat noemde het schietincident een "gruwelijke terroristische aanslag". "Er is geen rechtvaardiging voor haat en geweld als dit", zei de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Robert O'Brien namens het Witte Huis.
De Franse president Emmanuel Macron zei dat Frankrijk de schok en het verdriet deelt. "Na Frankrijk is een bevriend land aangevallen. Dit is ons Europa. Onze vijanden moeten weten met wie ze te maken hebben. Wij zullen niet toegeven", twitterde Macron in het Frans en in het Duits. In Frankrijk vonden de afgelopen weken verschillende terreurdaden plaats.
Ook het ministerie van Buitenlandse Zaken van Duitsland betuigde steun aan buurland Oostenrijk. "Onze gedachten zijn bij de gewonden en de slachtoffers in deze moeilijke uren", schreef het ministerie op Twitter.
Vanuit de Europese Unie werd met afschuw gereageerd. EU-president Charles Michel schrijft op Twitter dat Europa de "laffe daad" sterk veroordeelt en de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen schreef "geschokt en bedroefd" te zijn.
In Nederland sprak premier Mark Rutte van "een verschrikkelijke aanslag". Ook hij betuigde via Twitter steun aan de slachtoffers en de Oostenrijkse regering.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."
26 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
1 uur geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten dat Khamenei gewond zou zijn geraakt in de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
2 uur geleden