Steun voor nieuwe Transgenderwet nog niet zeker
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer behandelt dinsdagavond en woensdag een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat transgender personen eenvoudiger hun geslachtsregistratie kunnen wijzigen bij de burgerlijke stand. Ze hoeven daarvoor geen verklaring meer van een deskundige te overhandigen. Maar het is nog niet duidelijk of de nieuwe Transgenderwet, die nog is ingediend door het vorige (demissionaire) kabinet, genoeg politieke steun krijgt.
De coalitiepartijen zitten in ieder geval niet op één lijn, nu de ChristenUnie afhaakt. VVD en CDA zijn er nog niet uit en vergaderen er dinsdag nog over. Zo ziet de VVD wat juridische haken en ogen aan de wetswijziging. Ook het CDA wil het daar nog over hebben, evenals over de ethische kant.
D66 is wel voorstander en wil daarbij het liefst dat niet alleen een M (man) in een V (vrouw) kan worden veranderd en vice versa, maar dat ook een X als aanduiding wordt geaccepteerd. Dan gaat het om mensen die zich niet identificeren als man of vrouw, naar schatting ongeveer 4 procent van de bevolking. D66 bereidt daartoe een initiatiefwetsvoorstel voor.
Op basis van de registratie in de burgerlijke stand wordt het geslacht op officiële documenten vermeld, zoals een paspoort.
De wijziging van de geslachtsregistratie op een geboortecertificaat is al mogelijk sinds 1985, maar tot 2014 moesten mensen dan wel een fysieke transitie en sterilisatie ondergaan. Voor deze praktijken heeft het kabinet eind 2020 excuses aangeboden. De afgelopen periode hebben elk jaar enkele honderden mensen hun sekseregistratie officieel laten wijzigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
19 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
20 uur geleden