Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steun voor meer inspraak inheemse bevolking Australië slinkt

Steun voor meer inspraak inheemse bevolking Australië slinkt

CANBERRA (ANP/RTR) - Steeds minder Australiërs zijn van plan op 14 oktober in te stemmen met een plan om de inheemse bevolking van het land via een adviesorgaan meer inspraak te geven over het beleid. In beide opiniepeilingen die de stemming geregeld meten slinkt het aantal ja-stemmers behoorlijk.

In een poll die de Australian Financial Review liet uitvoeren, gaf 33 procent van de ondervraagden aan voor het plan te zullen stemmen, waar dat in mei nog 48 procent was. Opiniepeiler Newspoll publiceert maandag ook een meting. Daarin geeft 36 procent van de ondervraagden aan voor te gaan stemmen, waar dat drie weken geleden nog 38 procent was. 56 procent is volgens die peiling van plan tegen te stemmen tegenover 53 procent eerder deze maand.

Afgelopen week bleek dat 97,7 procent van de stemgerechtigde Australiërs zich heeft aangemeld om een stem uit te brengen in het referendum. Nog nooit was dat percentage zo hoog.

Het referendum draait om een voorstel een speciale commissie samen te stellen, die zal bestaan uit vertegenwoordigers van verschillende oorspronkelijke volken. Als die raad er komt, zal in de grondwet worden vastgelegd dat de leden gehoord worden over wetswijzigingen die hun gemeenschappen aangaan. Het zou voor het eerst zijn dat de oorspronkelijke Australiërs erkend worden in de grondwet.

De populariteit van premier Anthony Albanese, een groot voorstander van het plan, die daar ook flink campagne voor voert, staat ook onder druk. Bij de ene landelijke peiling gaf nog 47 procent aan achter de premier te staan, in de andere 46 procent, historisch gezien erg lage cijfers.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

6 minuten geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

9 minuten geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

1 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

3 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

4 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

4 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

5 uur geleden