Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steun voor bijna honderd boeren in aardbevingsgebied Groningen

Steun voor bijna honderd boeren in aardbevingsgebied Groningen

MIDDELSTUM (ANP) - Bijna honderd agrariërs die te maken hebben met de gevolgen van gaswinning in Groningen krijgen steun via het zogenoemde Agroprogramma. Ondernemers kunnen met dat initiatief van de aardbevingsgemeenten, de provincie Groningen en het Rijk financiële hulp krijgen bij investeringsvraagstukken. Ook kunnen ze advies inwinnen over zaken als bedrijfsopvolging, stikstof, asbest, bedrijfsverplaatsing en psychische problemen.

Door de langdurige en complexe afhandeling van schade en versterking is bij veel boeren in het aardbevingsgebied de ontwikkeling van hun bedrijf stil komen te liggen doordat ze investeringen uitstellen. Ondersteuning is dan ook welkom, aldus het Agroprogramma. Dat onderhoudt nauw contact met Instituut Mijnbouwschade Groningen en de Nationaal Coördinator Groningen, verantwoordelijk voor respectievelijk schadeherstel en versterking. Boeren kunnen met consulenten van het programma aan de slag met de toekomst van hun bedrijf.

Het Agroprogramma werd ruim twee jaar geleden opgericht. Meerdere bedrijven hebben inmiddels subsidie gekregen. Vertegenwoordigers van de overheden en de agrarische sector hebben maandag op het bedrijf van agrariër Rienk Prins in Middelstum de afspraken bekrachtigd met een convenant.

Het kabinet maakte in reactie op het eindrapport van de parlementaire enquête over de gaswinning al eerder bekend dat er extra geld komt voor het Agroprogramma. Het budget gaat omhoog van 19 miljoen naar 240 miljoen euro. In het Kamerdebat over de bevindingen van de enquêtecommissie vorige week beloofde staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) dat er ook meer hulp komt voor mensen met grote en ingewikkelde schades. Daar zitten ook veel boeren tussen.

Meer uit Binnenland

Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

52 minuten geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

3 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

7 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

17 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

18 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

18 uur geleden