Steun partij BEP maakt kiezen Surinaamse president mogelijk
PARAMARIBO (ANP) - Door toezegging van de steun van politieke partij BEP kunnen de president en vicepresident direct door het Surinaamse parlement worden gekozen. De beoogde nieuwe regering van VHP, ABOP, NPS en PL is blij met de steun van de BEP voor de kandidaten die de coalitie zal voordragen. Dat heeft woordvoerder Alven Roosveld van de VHP zaterdag gezegd.
Het is nog niet bekend wanneer het nieuwe parlement bijeenkomt om de president en vicepresident te kiezen. Dit zal in ieder geval na 29 juni zijn, de dag waarop de nieuw gekozen volksvertegenwoordigers worden toegelaten tot het parlement. In een volgende bijeenkomst zullen de 51 nieuwe leden daarover stemmen. Om de president aan te stellen is twee derde meerderheid nodig, dus 34 stemmen. Door de toezegging van de BEP, die twee zetels heeft, is er een meerderheid van 35 ontstaan.
"We spreken onze waardering uit naar de BEP over hun voornemen mee te werken bij het kiezen van de president en vice president. We vertrouwen erop dat ze onze voordracht zullen ondersteunen’’, aldus Roosveld.
Ronnie Asabina, voorzitter van de BEP, wil met de ondersteuning laten zien dat de BEP zich constructief opstelt. "De beoogde nieuwe regering heeft gezegd goed en integer te gaan werken met veel aandacht voor de financiële en gezondheidsproblematiek van het land. Dat is ook wat het volk wil’’, aldus Asabina.
Toch betekent de steun van de BEP volgens Asabina niet dat de partij iedere keer de coalitie zal volgen. "Er is voor ons nu geen sprake van regeerverantwoordelijkheid zoals we als BEP de afgelopen vijf jaar wel hadden. Wij gaan ons constructief opstellen en meedoen met wat goed is voor het land’’, aldus Asabina.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
7 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
2 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
3 uur geleden