Steun partij BEP maakt kiezen Surinaamse president mogelijk
PARAMARIBO (ANP) - Door toezegging van de steun van politieke partij BEP kunnen de president en vicepresident direct door het Surinaamse parlement worden gekozen. De beoogde nieuwe regering van VHP, ABOP, NPS en PL is blij met de steun van de BEP voor de kandidaten die de coalitie zal voordragen. Dat heeft woordvoerder Alven Roosveld van de VHP zaterdag gezegd.
Het is nog niet bekend wanneer het nieuwe parlement bijeenkomt om de president en vicepresident te kiezen. Dit zal in ieder geval na 29 juni zijn, de dag waarop de nieuw gekozen volksvertegenwoordigers worden toegelaten tot het parlement. In een volgende bijeenkomst zullen de 51 nieuwe leden daarover stemmen. Om de president aan te stellen is twee derde meerderheid nodig, dus 34 stemmen. Door de toezegging van de BEP, die twee zetels heeft, is er een meerderheid van 35 ontstaan.
"We spreken onze waardering uit naar de BEP over hun voornemen mee te werken bij het kiezen van de president en vice president. We vertrouwen erop dat ze onze voordracht zullen ondersteunen’’, aldus Roosveld.
Ronnie Asabina, voorzitter van de BEP, wil met de ondersteuning laten zien dat de BEP zich constructief opstelt. "De beoogde nieuwe regering heeft gezegd goed en integer te gaan werken met veel aandacht voor de financiële en gezondheidsproblematiek van het land. Dat is ook wat het volk wil’’, aldus Asabina.
Toch betekent de steun van de BEP volgens Asabina niet dat de partij iedere keer de coalitie zal volgen. "Er is voor ons nu geen sprake van regeerverantwoordelijkheid zoals we als BEP de afgelopen vijf jaar wel hadden. Wij gaan ons constructief opstellen en meedoen met wat goed is voor het land’’, aldus Asabina.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
1 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
8 uur geleden