'Steun Kamer voor vrouwenquotum is goed'
DEN HAAG (ANP) - Dat de meerderheid van de Tweede Kamerleden zich achter een bindend vrouwenquotum schaart is goed nieuws. Dat is de reactie van voorzitter Hans de Boer van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Op het moment dat het kabinet de voorstellen in wetten overzet, kan er eindelijk sprake zijn van "een versnelling", aldus de voorzitter.
Meer vrouwen in de top te krijgen ging de ondernemersorganisatie tot dusver "te langzaam". VNO-NCW zette naar eigen zeggen veel stappen om dat doel te helpen behalen door netwerkevents te organiseren en een speciale database van topvrouwen op te stellen. Dat wierp echter weinig vruchten af.
Daarom steunde VNO-NCW het voorstel van de Sociaal-Economische Raad (SER) om de raden van commissarissen voor minimaal 30 procent uit vrouwelijke bestuurders te laten bestaan. Deze aanpak heeft zich volgens De Boer in Duitsland "met succes" bewezen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD wil kijken of woningen toch weer op het gas aangesloten kunnen worden. "Er is sprake van een woningcrisis en daar moeten we naar handelen", zei Kamerlid Jurgen Nobel in een debat. Dat aardgasvrije nieuwbouwwoningen sinds 2018 de norm zijn, werkt volgens hem krapte op het stroomnet in de hand en zou daarmee woningbouw vertragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus kunnen daarvoor geen dwangsommen meer aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met een voorstel van asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister wil het nu binnen een week doorvoeren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is niet noodzakelijk om dit jaar al een akkoord te bereiken over de nieuwe Europese meerjarenbegroting, zei premier Rob Jetten dinsdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over de komende EU-top. Volgens de huidige Ierse voorzitter is het noodzakelijk om eind dit jaar een akkoord te hebben over het budget.
16 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden