Steun Duitsland voor Nederlandse blokkade Servië
BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de volle steun van Duitsland gekregen in zijn blokkade tegen Servië. Dat kan nu nog geen volgende stap zetten richting toetreding tot de EU. Een aantal andere EU-lidstaten had dinsdag aangegeven ook zorgen te hebben over de rechtsstaat van Servië.
Servië moet nu eerst een aantal concrete verbeteringen doorvoeren voordat een volgende stap in het toetredingsproces tot de EU kan worden gezet. Voor elke nieuwe stap moeten alle 27 lidstaten instemmen. Alleen de blokkade van Nederland was al genoeg, maar minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei eerder te hopen op de steun daarvoor van meer EU-landen.
De EU-ministers hebben dinsdag geen termijn afgesproken waarop Servië "tastbare stappen" moet hebben gezet op het gebied van de rechtsstaat, zei Veldkamp. Zo is de persvrijheid niet goed geregeld. Dat geldt ook voor het in lijn brengen van het Servische buitenlandbeleid met het EU-buitenlandbeleid.
"Mijn ervaring met EU-uitbreidingen is dat als je de dingen soms scherp stelt er dingen in beweging kunnen komen", zei Veldkamp. "Ik hoop dat dit met Servië het geval is en dat ze de boodschap ook begrepen hebben."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.
39 minuten geledenASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.
59 minuten geledenASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Zes mensen zijn in een week tijd beboet voor het overtreden van het nieuwe fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede. Het verbod geldt sinds 11 maart, maar in de eerste twee weken na het ingaan kregen overtreders eerst een waarschuwing. Sinds vorige week donderdag niet meer.
3 uur geleden