Steun Duitsland voor Nederlandse blokkade Servië
BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de volle steun van Duitsland gekregen in zijn blokkade tegen Servië. Dat kan nu nog geen volgende stap zetten richting toetreding tot de EU. Een aantal andere EU-lidstaten had dinsdag aangegeven ook zorgen te hebben over de rechtsstaat van Servië.
Servië moet nu eerst een aantal concrete verbeteringen doorvoeren voordat een volgende stap in het toetredingsproces tot de EU kan worden gezet. Voor elke nieuwe stap moeten alle 27 lidstaten instemmen. Alleen de blokkade van Nederland was al genoeg, maar minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei eerder te hopen op de steun daarvoor van meer EU-landen.
De EU-ministers hebben dinsdag geen termijn afgesproken waarop Servië "tastbare stappen" moet hebben gezet op het gebied van de rechtsstaat, zei Veldkamp. Zo is de persvrijheid niet goed geregeld. Dat geldt ook voor het in lijn brengen van het Servische buitenlandbeleid met het EU-buitenlandbeleid.
"Mijn ervaring met EU-uitbreidingen is dat als je de dingen soms scherp stelt er dingen in beweging kunnen komen", zei Veldkamp. "Ik hoop dat dit met Servië het geval is en dat ze de boodschap ook begrepen hebben."
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
6 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
10 uur geleden