Steun Duitsland voor Nederlandse blokkade Servië
BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de volle steun van Duitsland gekregen in zijn blokkade tegen Servië. Dat kan nu nog geen volgende stap zetten richting toetreding tot de EU. Een aantal andere EU-lidstaten had dinsdag aangegeven ook zorgen te hebben over de rechtsstaat van Servië.
Servië moet nu eerst een aantal concrete verbeteringen doorvoeren voordat een volgende stap in het toetredingsproces tot de EU kan worden gezet. Voor elke nieuwe stap moeten alle 27 lidstaten instemmen. Alleen de blokkade van Nederland was al genoeg, maar minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei eerder te hopen op de steun daarvoor van meer EU-landen.
De EU-ministers hebben dinsdag geen termijn afgesproken waarop Servië "tastbare stappen" moet hebben gezet op het gebied van de rechtsstaat, zei Veldkamp. Zo is de persvrijheid niet goed geregeld. Dat geldt ook voor het in lijn brengen van het Servische buitenlandbeleid met het EU-buitenlandbeleid.
"Mijn ervaring met EU-uitbreidingen is dat als je de dingen soms scherp stelt er dingen in beweging kunnen komen", zei Veldkamp. "Ik hoop dat dit met Servië het geval is en dat ze de boodschap ook begrepen hebben."
Meer uit Binnenland
SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
12 uur geleden