Stervolleybalster wil uit nationaal team Italië vanwege racisme
APELDOORN (ANP) - Sterspeelster Paola Egonu denkt erover te stoppen bij het Italiaanse nationale volleybalteam vanwege de racistische opmerkingen die ze uit haar land krijgt. De geboren Italiaanse met Nigeriaanse roots zei zaterdag na het veroveren van brons op het WK in Apeldoorn dat ze zich afvraagt waarom ze zulke mensen zou vertegenwoordigen.
Aanvankelijk zei de 23-jarige volleybalster tegen haar manager dat ze haar laatste wedstrijd voor Italië al heeft gespeeld, zo blijkt uit een video op Twitter. Later zei Egonu tegen Sky Sport dat ze in ieder geval een pauze wil nemen. "Het maakt me aan het lachen als mensen vragen waarom ik Italiaanse ben", aldus de topvolleybalster.
Egonu krijgt vaker te maken met hatelijke reacties als het nationale team een belangrijke wedstrijd verliest. Zo ook na de verloren halve finale tegen Brazilië eerder deze week. Mede dankzij Egonu pakte Italië zaterdag wel brons, ten koste van de Verenigde Staten (3-0).
De verantwoordelijke Italiaanse minister Elena Bonetti nam het voor Egonu op. "Dit heet racisme, de daders noemen we racisten", aldus de minister. Egonu kreeg eerder al te maken met haatreacties nadat ze in 2018 had verteld op vrouwen te vallen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
15 minuten geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
2 uur geledenLUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben zich in de kwalificaties voor de Moto2 bij de TT van Assen niet kunnen onderscheiden. Van den Goorbergh reed de veertiende tijd en Veijer de vijftiende. Beide Nederlanders waren meer dan een halve seconde langzamer dan de Colombiaan David Alonso, die poleposition bemachtigde in een tijd van 1.35,236. De klasseringen van Van den Goorbergh en Veijer betekenen een startplek op de vijfde rij in de race op zondag.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Jannik Sinner is een maand na zijn vroegtijdige uitschakeling in de tweede ronde van Roland Garros klaar om komende weken zijn Wimbledon-titel te verdedigen. Dat zei de Italiaanse nummer 1 van de wereld daags voor de start van het grandslamtoernooi in Londen.
4 uur geledenEASTBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys begint aan Wimbledon met de zege van het WTA-toernooi van Eastbourne op zak. De 31-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het Britse grastoernooi Tatjana Maria uit Duitsland in twee sets: 7-5 6-4.
4 uur geleden