
Stervolleybalster wil uit nationaal team Italië vanwege racisme
APELDOORN (ANP) - Sterspeelster Paola Egonu denkt erover te stoppen bij het Italiaanse nationale volleybalteam vanwege de racistische opmerkingen die ze uit haar land krijgt. De geboren Italiaanse met Nigeriaanse roots zei zaterdag na het veroveren van brons op het WK in Apeldoorn dat ze zich afvraagt waarom ze zulke mensen zou vertegenwoordigen.
Aanvankelijk zei de 23-jarige volleybalster tegen haar manager dat ze haar laatste wedstrijd voor Italië al heeft gespeeld, zo blijkt uit een video op Twitter. Later zei Egonu tegen Sky Sport dat ze in ieder geval een pauze wil nemen. "Het maakt me aan het lachen als mensen vragen waarom ik Italiaanse ben", aldus de topvolleybalster.
Egonu krijgt vaker te maken met hatelijke reacties als het nationale team een belangrijke wedstrijd verliest. Zo ook na de verloren halve finale tegen Brazilië eerder deze week. Mede dankzij Egonu pakte Italië zaterdag wel brons, ten koste van de Verenigde Staten (3-0).
De verantwoordelijke Italiaanse minister Elena Bonetti nam het voor Egonu op. "Dit heet racisme, de daders noemen we racisten", aldus de minister. Egonu kreeg eerder al te maken met haatreacties nadat ze in 2018 had verteld op vrouwen te vallen.
Meer uit Sport
ROA DE DUERO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is in de tweede etappe van de Ronde van Burgos haar leiderstrui kwijtgeraakt aan de Noorse Mie Bjørndal Ottestad, die de rit van Villalba de Duero naar Roa de Duero won. Wiebes eindigde als derde. In het algemeen klassement viel ze terug naar de derde plaats op negen seconden achterstand van Ottestad.
50 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finaleronde van de Premier League. De drievoudig wereldkampioen verloor in Sheffield in de kwartfinales meteen van zijn concurrent Nathan Aspinall: 6-2.
19 uur geledenVIADANA (ANP) - Sprinter Olav Kooij was opgelucht na zijn sprintzege in de twaalfde etappe van de Giro. De 23-jarige Nederlander van Visma - Lease a Bike was dit keer sneller dan zijn landgenoot Casper van Uden. "Ja, ik ben wel opgelucht", zei Kooij in Viadana tijdens een flashinterview na afloop. "Ik ben heel blij dat we dit met zijn allen konden doen vandaag."
23 uur geledenVIADANA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij van Visma - Lease a Bike heeft de twaalfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige Nederlander was in de rit van Modena naar Viadana na 172 kilometer de beste in de massasprint. Kooij nam met zijn zege revanche voor zijn sprint aan het einde van de vierde etappe waarin hij werd geklopt door Casper van Uden. Dit keer was Kooij sneller dan Van Uden.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc heeft geen hoge verwachtingen van de Grote Prijs van Monaco. De Monegask won vorig jaar de race op het stratencircuit, maar denkt dat hij dit jaar weinig kans maakt op nieuw succes.
1 dag geledenPOZA DE LA SAL (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Ronde van Burgos op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 125 kilometer tussen Burgos en Poza de la Sal de beste in de sprint. Ze bleef de Italiaanse Elisa Balsamo en ploeggenote en wereldkampioene Lotte Kopecky uit België voor.
1 dag geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - De Dopingautoriteit adviseert sporters zich niet te laten verleiden tot deelname aan de Enhanced Games, een sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan en waarin veel geld is te verdienen.
1 dag geleden