Stervolleybalster wil uit nationaal team Italië vanwege racisme
APELDOORN (ANP) - Sterspeelster Paola Egonu denkt erover te stoppen bij het Italiaanse nationale volleybalteam vanwege de racistische opmerkingen die ze uit haar land krijgt. De geboren Italiaanse met Nigeriaanse roots zei zaterdag na het veroveren van brons op het WK in Apeldoorn dat ze zich afvraagt waarom ze zulke mensen zou vertegenwoordigen.
Aanvankelijk zei de 23-jarige volleybalster tegen haar manager dat ze haar laatste wedstrijd voor Italië al heeft gespeeld, zo blijkt uit een video op Twitter. Later zei Egonu tegen Sky Sport dat ze in ieder geval een pauze wil nemen. "Het maakt me aan het lachen als mensen vragen waarom ik Italiaanse ben", aldus de topvolleybalster.
Egonu krijgt vaker te maken met hatelijke reacties als het nationale team een belangrijke wedstrijd verliest. Zo ook na de verloren halve finale tegen Brazilië eerder deze week. Mede dankzij Egonu pakte Italië zaterdag wel brons, ten koste van de Verenigde Staten (3-0).
De verantwoordelijke Italiaanse minister Elena Bonetti nam het voor Egonu op. "Dit heet racisme, de daders noemen we racisten", aldus de minister. Egonu kreeg eerder al te maken met haatreacties nadat ze in 2018 had verteld op vrouwen te vallen.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
4 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
20 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden