Sterspelers leiden PSG met ruime cijfers langs FC Lorient
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft dankzij doelpunten van de drie voornaamste sterspelers in Ligue 1 met 5-1 gewonnen van FC Lorient. Neymar en Kylian Mbappé waren beiden twee keer trefzeker en ook Lionel Messi kwam tot scoren in Parijs. Het was voor het eerst dat het drietal in dezelfde competitiewedstrijd doel trof.
Neymar opende in de 12e minuut de score, waarna Mbappé nog binnen een half uur voor de 2-0 tekende. Na een klein uur deed Lorient wat terug via Terem Moffi, maar Mbappé tilde de marge weer naar twee met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied.
Uitblinker Mbappé verzorgde in de 73e minuut op fraaie wijze de assist bij het doelpunt van Messi, die de bal vanaf de penaltystip beheerst hoog in het doel schoot. Voor Messi was het pas zijn derde doelpunt in negentien competitiewedstrijden. Neymar bepaalde vlak voor tijd de eindstand met zijn tweede van de avond.
Georginio Wijnaldum viel bij PSG vlak voor rust in. De middenvelder verving de Argentijn Leandro Paredes, die een blessure opliep. Neymar, Mbappé en Messi mochten de hele wedstrijd spelen van trainer Mauricio Pochettino.
PSG, dat in de achtste finales van de Champions League werd uitgeschakeld door Real Madrid, heeft in de Franse competitie na 30 van de 38 speelronden 12 punten voorsprong op nummer 2 Olympique Marseille.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
6 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
9 uur geleden