Sterspelers leiden PSG met ruime cijfers langs FC Lorient
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft dankzij doelpunten van de drie voornaamste sterspelers in Ligue 1 met 5-1 gewonnen van FC Lorient. Neymar en Kylian Mbappé waren beiden twee keer trefzeker en ook Lionel Messi kwam tot scoren in Parijs. Het was voor het eerst dat het drietal in dezelfde competitiewedstrijd doel trof.
Neymar opende in de 12e minuut de score, waarna Mbappé nog binnen een half uur voor de 2-0 tekende. Na een klein uur deed Lorient wat terug via Terem Moffi, maar Mbappé tilde de marge weer naar twee met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied.
Uitblinker Mbappé verzorgde in de 73e minuut op fraaie wijze de assist bij het doelpunt van Messi, die de bal vanaf de penaltystip beheerst hoog in het doel schoot. Voor Messi was het pas zijn derde doelpunt in negentien competitiewedstrijden. Neymar bepaalde vlak voor tijd de eindstand met zijn tweede van de avond.
Georginio Wijnaldum viel bij PSG vlak voor rust in. De middenvelder verving de Argentijn Leandro Paredes, die een blessure opliep. Neymar, Mbappé en Messi mochten de hele wedstrijd spelen van trainer Mauricio Pochettino.
PSG, dat in de achtste finales van de Champions League werd uitgeschakeld door Real Madrid, heeft in de Franse competitie na 30 van de 38 speelronden 12 punten voorsprong op nummer 2 Olympique Marseille.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
18 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
20 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geleden