Sterspeler Wales Bale is 'honderd procent fit' voor WK voetbal
CARDIFF (ANP) - Wales-ster Gareth Bale is klaar voor het WK voetbal. De 33-jarige aanvaller van het Amerikaanse Los Angeles FC zei dinsdag voor het vertrek naar Qatar dat hij "honderd procent fit" is. Bale werd vorige week door bondscoach Rob Page opgenomen in de definitieve selectie voor Qatar, hoewel hij naar eigen zeggen nog niet volledig fit was.
De voormalige aanvaller van Real Madrid reageerde positief op de vraag of hij drie volledige wedstrijden kon spelen. "Ja, dat is geen probleem. Ik ben volledig fit en klaar om te beginnen. Als ik drie keer 90 minuten moet spelen, dan speel ik drie keer 90 minuten", aldus Bale.
De sterspeler van Wales keek ook nog even terug op de laatste periode. "Het is lastig geweest, vooral mentaal. De laatste drie of vier weken waren moeilijk. Je hoorde zelfs verhalen van spelers die nog blessures opliepen, wetende dat ze het WK gaan missen."
De 108-voudig international speelde dit jaar slechts één keer 90 minuten voor Wales, tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Polen in september. In de twee wedstrijden tegen Oranje was hij invaller. Bale kwam sinds het duel met Polen slechts een half uur in actie, maar was wel belangrijk namens Los Angeles FC met een treffer in de gewonnen MLS Cup. Wales speelt in de groepsfase tegen de Verenigde Staten, Iran en Engeland.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
9 uur geleden