Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterspeler Wales Bale is 'honderd procent fit' voor WK voetbal

Sterspeler Wales Bale is 'honderd procent fit' voor WK voetbal

CARDIFF (ANP) - Wales-ster Gareth Bale is klaar voor het WK voetbal. De 33-jarige aanvaller van het Amerikaanse Los Angeles FC zei dinsdag voor het vertrek naar Qatar dat hij "honderd procent fit" is. Bale werd vorige week door bondscoach Rob Page opgenomen in de definitieve selectie voor Qatar, hoewel hij naar eigen zeggen nog niet volledig fit was.

De voormalige aanvaller van Real Madrid reageerde positief op de vraag of hij drie volledige wedstrijden kon spelen. "Ja, dat is geen probleem. Ik ben volledig fit en klaar om te beginnen. Als ik drie keer 90 minuten moet spelen, dan speel ik drie keer 90 minuten", aldus Bale.

De sterspeler van Wales keek ook nog even terug op de laatste periode. "Het is lastig geweest, vooral mentaal. De laatste drie of vier weken waren moeilijk. Je hoorde zelfs verhalen van spelers die nog blessures opliepen, wetende dat ze het WK gaan missen."

De 108-voudig international speelde dit jaar slechts één keer 90 minuten voor Wales, tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Polen in september. In de twee wedstrijden tegen Oranje was hij invaller. Bale kwam sinds het duel met Polen slechts een half uur in actie, maar was wel belangrijk namens Los Angeles FC met een treffer in de gewonnen MLS Cup. Wales speelt in de groepsfase tegen de Verenigde Staten, Iran en Engeland.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

1 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

2 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

5 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

12 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

13 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

13 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

13 uur geleden