Sterspeler MBappé wil met PSG zijn missie voltooien
LISSABON (ANP) - Kylian Mbappé wil zondag zijn missie afmaken. De Franse aanvaller is bij Paris Saint-Germain gaan voetballen om die club voor het eerst de titel in de Champions League te bezorgen. "Ik wil geschiedenis schrijven voor het Franse voetbal en zondag heb ik de kans om dat te doen", sprak de 21-jarige sterspeler aan de vooravond van de finale tegen Bayern München in Lissabon.
De Parijse club is al jaren onaantastbaar in de Franse competitie met zeven landstitels in de laatste acht jaar. Ondanks dure aankopen is het de club nog niet gelukt furore te maken in de belangrijkste Europese clubcompetitie. "De club heeft de nodige teleurstellingen moeten verwerken in het verleden, maar nu staan we in de finale. Dat toont aan de de club het niet heeft opgegeven", aldus Mbappé, die zelf in 2017 voor 180 miljoen euro van AS Monaco werd overgenomen.
Mbappé realiseert zich dat Bayern München al elf keer in de finale stond en de Champions League vijf keer won. "Het is een geweldige ploeg, maar als je tot de beste spelers wilt behoren, moet je ook tegen de beste spelers voetballen. Hier heb ik altijd van gedroomd. Het zou prachtig zijn om Bayern te verslaan en die cup te winnen."
Coach Thomas Tuchel zei dat hij niet van plan is de speelwijze van PSG te veranderen. "Een finale is geen wedstrijd om de boel compleet om te gooien. Het zal niet meevallen de gaatjes in de defensie te vinden, want Bayern heeft heel veel individuele kwaliteiten en de ploeg speelt in een hoog tempo, maar er komen altijd kansen", aldus de Duitse trainer, die een fitte Marco Verratti kan opstellen, maar waarschijnlijk opnieuw geen beroep kan doen op keeper Keylor Navas.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
9 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
18 uur geleden