Sterspeler MBappé wil met PSG zijn missie voltooien
LISSABON (ANP) - Kylian Mbappé wil zondag zijn missie afmaken. De Franse aanvaller is bij Paris Saint-Germain gaan voetballen om die club voor het eerst de titel in de Champions League te bezorgen. "Ik wil geschiedenis schrijven voor het Franse voetbal en zondag heb ik de kans om dat te doen", sprak de 21-jarige sterspeler aan de vooravond van de finale tegen Bayern München in Lissabon.
De Parijse club is al jaren onaantastbaar in de Franse competitie met zeven landstitels in de laatste acht jaar. Ondanks dure aankopen is het de club nog niet gelukt furore te maken in de belangrijkste Europese clubcompetitie. "De club heeft de nodige teleurstellingen moeten verwerken in het verleden, maar nu staan we in de finale. Dat toont aan de de club het niet heeft opgegeven", aldus Mbappé, die zelf in 2017 voor 180 miljoen euro van AS Monaco werd overgenomen.
Mbappé realiseert zich dat Bayern München al elf keer in de finale stond en de Champions League vijf keer won. "Het is een geweldige ploeg, maar als je tot de beste spelers wilt behoren, moet je ook tegen de beste spelers voetballen. Hier heb ik altijd van gedroomd. Het zou prachtig zijn om Bayern te verslaan en die cup te winnen."
Coach Thomas Tuchel zei dat hij niet van plan is de speelwijze van PSG te veranderen. "Een finale is geen wedstrijd om de boel compleet om te gooien. Het zal niet meevallen de gaatjes in de defensie te vinden, want Bayern heeft heel veel individuele kwaliteiten en de ploeg speelt in een hoog tempo, maar er komen altijd kansen", aldus de Duitse trainer, die een fitte Marco Verratti kan opstellen, maar waarschijnlijk opnieuw geen beroep kan doen op keeper Keylor Navas.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
11 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
17 uur geleden