Sterspeler Embiid mist deel play-offs Sixers door hersenschudding
PHILADELPHIA (ANP) - Joel Embiid, een van de beste basketballers van dit NBA-seizoen, moet een deel van de play-offs missen. De 28-jarige sterspeler van Philadelphia 76ers heeft een hersenschudding opgelopen tijdens een duel met Toronto Raptors.
Embidd, die ongelukkig tegen een elleboog van tegenstander Pascal Siakam aankwam, liep ook een oogkasbreuk op. In 2018 had Embiid een soortgelijke oogblessure en toen stond hij drie weken langs de kant. "Ik denk dat Siakam mijn gezicht heeft gebroken, ik meen het. Maar het is allemaal toegestaan in de play-offs", zei Embiid.
Het is nog niet bekend hoe lang Embiid uit de roulatie is. Philadelphia 76ers neemt het in de halve finales van de Eastern Conference op tegen Miami Heat. Het eerste duel is maandag.
Kameroener Embiid, die wordt beschouwd als een belangrijke kandidaat voor de prijs van 'Most Valuable Player', hoopt de ploeg uit Philadelphia voor het eerst sinds 2001 naar een finaleplaats in de Conference te leiden. Per wedstrijd was hij dit seizoen goed voor gemiddeld 30,6 punten per wedstrijd.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
1 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
8 uur geleden