Sterspeler Embiid mist deel play-offs Sixers door hersenschudding
PHILADELPHIA (ANP) - Joel Embiid, een van de beste basketballers van dit NBA-seizoen, moet een deel van de play-offs missen. De 28-jarige sterspeler van Philadelphia 76ers heeft een hersenschudding opgelopen tijdens een duel met Toronto Raptors.
Embidd, die ongelukkig tegen een elleboog van tegenstander Pascal Siakam aankwam, liep ook een oogkasbreuk op. In 2018 had Embiid een soortgelijke oogblessure en toen stond hij drie weken langs de kant. "Ik denk dat Siakam mijn gezicht heeft gebroken, ik meen het. Maar het is allemaal toegestaan in de play-offs", zei Embiid.
Het is nog niet bekend hoe lang Embiid uit de roulatie is. Philadelphia 76ers neemt het in de halve finales van de Eastern Conference op tegen Miami Heat. Het eerste duel is maandag.
Kameroener Embiid, die wordt beschouwd als een belangrijke kandidaat voor de prijs van 'Most Valuable Player', hoopt de ploeg uit Philadelphia voor het eerst sinds 2001 naar een finaleplaats in de Conference te leiden. Per wedstrijd was hij dit seizoen goed voor gemiddeld 30,6 punten per wedstrijd.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
31 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
6 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
15 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
16 uur geleden