Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterspeelster Hoek draagt gendergelijkheid korfbal graag uit

Sterspeelster Hoek draagt gendergelijkheid korfbal graag uit

ARNHEM (ANP) - Fleur Hoek maakt zich op voor haar tweede wereldkampioenschap korfbal. Vier jaar geleden was ze als een van de jonkies blij met elke speelminuut, nu wordt er meer verwacht van de speelster van Fortuna, alom beschouwd als beste korfbalster van Nederland.

"Ik ben 27 en ze zeggen dat een topsporter dan op zijn toppunt zit. Zo voelt het wel een beetje", zegt de geboren Drontense. "Ik heb meer ervaring, ben fysiek gewend om elke dag alles te geven, heb mijn emoties beter onder controle en weet hoe ik moet communiceren met mijn teamgenoten."

Hoek is een speelster die zich makkelijk vrijspeelt en al bijna net zo makkelijk de bal in de korf kan mikken. Bondscoach Jan Niebeek ziet in haar dan ook een belangrijke pion in de ploeg, die vanaf vrijdag in het verre Taiwan op jacht gaat naar de elfde wereldtitel. "Het moet gek lopen willen wij niet het goud winnen", zegt Hoek. "Soms is het lastig om in die eerste groepswedstrijden tegen zwakke tegenstanders het gevoel te krijgen dat je op een WK staat, maar het blijft mooi om voor je land uit te komen en het Nederlandse shirt aan te trekken. Tegen de top vier moeten we wel echt ons best doen en er volle bak in gaan. Dan kunnen we niet op halve kracht spelen."

Olympische Spelen

Hoek heeft er zin in. "De afgelopen periode op sportcentrum Papendal is vrij intens geweest. Dan vechten we elkaar op de trainingen de hal uit. Dat vind ik heel mooi, daar geniet ik van. Het wordt het grootste WK ooit. We zijn juni in Taiwan geweest om er te oefenen, maar ook de hal te bekijken waar we gaan spelen. Het is een supermooi complex. Ik heb de indruk dat Taiwan een trots land is, maar ook heel sportief. Ik verwacht dat we in een volle zaal spelen."

Korfbal is de grootste zaalsport in Nederland, met een trouwe aanhang die wekelijks de wedstrijden bezoekt, maar de sport maakt vooralsnog geen kans op een plaatsje op de Olympische Spelen. "Ik vind wel dat onze sport dat verdient, wij hebben een mooie sport waar alles in zit: mannen en vrouwen samen in één team, snelheid, dynamiek, wedstrijden met zevenhonderd tot achthonderd man dicht op het veld en nooit gedoe. "

De gendergelijkheid in het korfbal ziet Hoek ook als een sterk punt. "In onze sport is het heel vanzelfsprekend dat mannen en vrouwen gelijk zijn. Ik weet niet beter dan dat ik samenspeel met mannen. Het is iets supermoois dat korfbal in zich heeft en dat we ook graag uitdragen. Ik denk dat het voor een buitenstaander heel mooi is om dat zo te bekijken."

Meer uit Sport

Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

4 minuten geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

1 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

16 uur geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

18 uur geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

20 uur geleden
Duplantis vestigt op WK wereldrecord polsstokhoogspringen

TOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.

20 uur geleden
Hordeloopster Visser grijpt in WK-finale weer naast medaille

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.

21 uur geleden