Sterren roepen Joe Biden op tot actie in Gaza en Israël
WASHINGTON (ANP) - Bekende gezichten uit de entertainmentwereld hebben de Amerikaanse president Joe Biden verzocht op te roepen tot een staakt-het-vuren in Gaza en Israël. Onder anderen Joaquin Phoenix, Cate Blanchett, Susan Sarandon, Macklemore, Rosario Dawson, Mahershala Ali en Channing Tatum ondertekenden een open brief aan de president.
"In de afgelopen anderhalve week zijn er meer dan 5000 mensen gedood - een aantal waarvan ieder gewetensvol mens weet dat het catastrofaal is. Wij geloven dat alle levens heilig zijn, ongeacht geloof of etniciteit en we veroordelen het doden van Palestijnse en Israëlische burgers", staat in de brief, die werd verstuurd door de organisatie Artists 4 Ceasefire.
Biden en andere wereldleiders worden opgeroepen ervoor te zorgen dat er een staakt-het-vuren komt, dat er niet meer wordt gebombardeerd in Gaza en dat gijzelaars worden vrijgelaten. "Wij geloven dat de Verenigde Staten een cruciale diplomatieke rol kunnen spelen in het beëindigen van het lijden."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
8 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
10 uur geleden