Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterren halen 115 miljoen dollar op voor New York

Sterren halen 115 miljoen dollar op voor New York

NEW YORK (ANP) - Het sterrenbenefiet Rise Up New York! heeft maandagavond 115 miljoen dollar (106 miljoen euro) opgeleverd voor de zwaar door het coronavirus geraakte stad. Aan de inzamelingsactie, die werd gepresenteerd door Tina Fey, deden onder meer Mariah Carey, Alicia Keys, Sting, Spike Lee, Jennifer Lopez, gouverneur Andrew Cuomo en burgemeester Bill de Blasio mee.

Robert De Niro trapte de virtuele actie af. "We geven om onze buren, en daarom willen we helpen", aldus de acteur. Mariah Carey sprak de New Yorkers moed in. "Ik weet dat we sterk genoeg zijn om hier doorheen te komen. We komen hier overheen. We kunnen dit samen aan", liet de zangeres in een video weten voor ze nummers Through The Rain en Make It Happen zong.

Sting bracht tijdens het evenement vanuit huis zijn hit Message In A Bottle ten gehore, en Lin-Manuel Miranda en een aantal Broadwaycollega's zongen via Zoom het nummer New York, New York. Billy Joel had tijdens zijn optreden een extra verrassing voor zijn stadgenoten. Tijdens zijn uitvoering van Miami 2017 startte een lichtshow op het Empire State Building in Manhattan.

Opgehaalde geld

Rise Up New York! werd op de meeste lokale tv-stations uitgezonden en was ook in de rest van de VS te zien. De actie duurde ongeveer een uur, waarna Fey bekend mocht maken hoeveel geld er was opgehaald. Toen ze zag dat de teller op 115 miljoen dollar stond, raakte de comedian geëmotioneerd. "Dit hebben we voor elkaar gekregen, dit hebben jullie voor elkaar gekregen. We hebben het verschil gemaakt. 115 miljoen, wat een mooie dag voor New York."

Het opgehaalde geld wordt verdeeld door stichting Robin Hood, die armoede bestrijdt in de stad. Op de website van de organisatie staat dat 100 procent van de opbrengst wordt besteed aan eten, onderdak, voorschotten, zorg en psychische opvang, juridische bijstand, onderwijs en meer, "om onze mede-New Yorkers te helpen hun leven weer op te bouwen nu de stad zich herstelt."

Meer uit Buitenland

Gouverneur: gewonden door aanval van Oekraïne tijdens bestand

LGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.

26 minuten geleden
Israël: meer dan 200 Hezbollah-doelen geraakt in 24 uur

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.

49 minuten geleden
Trump: VS begonnen met schoonvegen van Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.

2 uur geleden
Wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland van start gegaan

KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.

2 uur geleden
Onderhandelingen VS, Iran en Pakistan begonnen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.

3 uur geleden
Meerdere doden in Zuid-Libanon na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen weer gevangenen uit

KYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.

4 uur geleden