Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterreclames leverden ministerie OCW 187 miljoen euro op

Sterreclames leverden ministerie OCW 187 miljoen euro op

HILVERSUM (ANP) - Sterreclames waren vorig jaar goed voor een bijdrage van 187 miljoen euro aan de mediabegroting van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Dat is 34 miljoen euro meer dan in 2020, meldt de exploitant voor reclamezendtijd bij de publieke omroep in het jaarverslag. Dat kwam mede door populaire programma's, maar ook door sportevenementen die door de coronapandemie een jaar opschoven, zoals het EK voetbal en de Olympische Spelen. Ook hadden de programma's een groot bereik. De totale omzet van Ster bedroeg 200 miljoen euro.

De vraag naar reclame blijft ook in 2022 groot, signaleert Ster. Sportevenementen als het EK vrouwenvoetbal en programma's zoals Boer Zoekt Vrouw en De Avondshow van Arjen Lubach zorgen dit jaar al voor meer reclames. Voor televisie was de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar "aanzienlijk" hoger dan in dezelfde periode een jaar geleden. De omzet van radio lag in het eerste kwartaal van dit jaar ook "duidelijk boven" de eerste drie maanden van 2021. De trend van meer vraag naar reclames, en meer omzet, houdt in het tweede kwartaal aan.

Ondanks de groeiende vraag start Ster dit jaar met het reduceren van de hoeveelheid commerciële televisiereclamezendtijd, overeenkomstig een eerder kabinetsbesluit. Tot 2027 wordt het jaarlijks wettelijk toegestane maximum aantal minuten reclame op tv in stapjes gehalveerd. Dat is nu nog 10 procent van de totale zendtijd, en dit moet teruggebracht worden naar 5 procent. De halvering geldt niet voor zogeheten partijen van algemeen nut, zoals maatschappelijke organisaties. Die kunnen ook nog steeds online reclame kopen bij de Ster. Dat kunnen commerciële partijen al niet meer.

TV-marketingorganisatie Screenforce becijferde eerder dit jaar al dat er nog niet eerder zoveel geld werd uitgegeven aan tv-reclames als in 2021. Dat kwam onder andere doordat de economie zich herstelde, meer winkels en e-commercebedrijven reclames kochten en er veel sportevenementen in dat jaar waren, waaromheen reclameboodschappen werden uitgezonden. Vorig jaar werd er voor 903 miljoen euro aan reclames ingekocht op televisie. Dat is een vijfde meer op jaarbasis. Daarnaast waren winkels de grootste advertentie-inkopers en kwam het aantal adverteerders weer bijna uit op het niveau van 2019, het jaar voor de pandemie.

Meer uit Financieel

AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

18 minuten geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

57 minuten geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

1 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

19 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

21 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 dag geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden