
Sterling scoort drie keer voor uitbundig Manchester City
BRIGHTON (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League opnieuw flink uitgehaald. De onttroonde landskampioen was veel te sterk voor Brighton & Hove Albion: 0-5. De treffers van de bezoekers kwamen op naam van de excellerende Raheem Sterling (drie), Gabriel Jesus en Bernardo Silva. Drie dagen eerder won City met 5-0 van Newcastle United.
Bij Brighton ging middenvelder Davy Pröpper na bijna een uur naar de kant. Zijn club is nog niet helemaal zeker van behoud op het hoogste niveau.
Op de ranglijst valt er voor nummer 2 Manchester City dit seizoen weinig meer te winnen, maar buiten het voetbalveld is er nog spanning volop. De club van coach Pep Guardiola krijgt maandag duidelijkheid over de toekomst in sportief en financieel opzicht. Het internationaal sporttribunaal CAS doet uitspraak over het beroep van de Engelse club tegen de schorsing van twee jaar voor internationaal voetbal.
De UEFA legde de Engelse topclub de straf op wegens financiële malversaties. City tekende beroep aan bij het CAS. Mocht de straf blijven staan dan kan Manchester City 2 jaar niet spelen in de Champions League en dat kost de club jaarlijks naar schatting 100 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.
18 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.
1 dag geleden