Sterling schiet Engeland in eerste duel op EK langs Kroatië
LONDEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste wedstrijd op het Europees kampioenschap voetbal met overtuiging én een klein verschil gewonnen. Op het eigen Wembley van Londen was de formatie van bondscoach Gareth Southgate te sterk voor Kroatië, 1-0. De wedstrijd was een replay van de halve finale van het wereldkampioenschap van 2018. Destijds won Kroatië.
Raheem Sterling, die in de beginopstelling de voorkeur kreeg boven bijvoorbeeld Marcus Rashford, scoorde in de 57e minuut. Hij rondde af na een fraaie pass van Kalvin Phillips, de middenvelder van Leeds. Voor Sterling was het zijn eerste doelpunt op een eindronde.
Vier spelers van kampioen Manchester City stonden in de basis van Engeland. Naast Sterling waren dat Kyle Walker, John Stones en Phil Foden. Als linksachter was Luke Shaw zijn plaats kwijtgeraakt aan Kieran Trippier van Atlético Madrid.
Sterker
Engeland was sterker en kreeg al in de openingsfase enkele kansen. Foden raakte na enkele minuten de paal, buiten bereik van doelman Dominik Livakovic. Een inzet van Sterling werd op het laatste moment geblokt door Duje Caleta-Car. De Kroaten kwamen aanvankelijk niet verder dan een mislukt schot van Ivan Perišic.
Na de treffer van Sterling kreeg Engeland nog meer mogelijkheden. Harry Kane kon van dichtbij net niet bij de bal, maar botste wel hard op de paal. Na een blessurebehandeling kon de spits van de Spurs verder. Mason Mount, enkele jaren geleden nog spelend voor Vitesse, schoot uit een vrije trap net over. Routinier Luka Modric waagde nog een poging voor Kroatië, maar zag keeper Jordan Pickford simpel redden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
15 uur geleden