Sterling schiet Engeland in eerste duel op EK langs Kroatië
LONDEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste wedstrijd op het Europees kampioenschap voetbal met overtuiging én een klein verschil gewonnen. Op het eigen Wembley van Londen was de formatie van bondscoach Gareth Southgate te sterk voor Kroatië, 1-0. De wedstrijd was een replay van de halve finale van het wereldkampioenschap van 2018. Destijds won Kroatië.
Raheem Sterling, die in de beginopstelling de voorkeur kreeg boven bijvoorbeeld Marcus Rashford, scoorde in de 57e minuut. Hij rondde af na een fraaie pass van Kalvin Phillips, de middenvelder van Leeds. Voor Sterling was het zijn eerste doelpunt op een eindronde.
Vier spelers van kampioen Manchester City stonden in de basis van Engeland. Naast Sterling waren dat Kyle Walker, John Stones en Phil Foden. Als linksachter was Luke Shaw zijn plaats kwijtgeraakt aan Kieran Trippier van Atlético Madrid.
Sterker
Engeland was sterker en kreeg al in de openingsfase enkele kansen. Foden raakte na enkele minuten de paal, buiten bereik van doelman Dominik Livakovic. Een inzet van Sterling werd op het laatste moment geblokt door Duje Caleta-Car. De Kroaten kwamen aanvankelijk niet verder dan een mislukt schot van Ivan Perišic.
Na de treffer van Sterling kreeg Engeland nog meer mogelijkheden. Harry Kane kon van dichtbij net niet bij de bal, maar botste wel hard op de paal. Na een blessurebehandeling kon de spits van de Spurs verder. Mason Mount, enkele jaren geleden nog spelend voor Vitesse, schoot uit een vrije trap net over. Routinier Luka Modric waagde nog een poging voor Kroatië, maar zag keeper Jordan Pickford simpel redden.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
32 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
56 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden