Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterling schiet Engeland in eerste duel op EK langs Kroatië

Sterling schiet Engeland in eerste duel op EK langs Kroatië

LONDEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste wedstrijd op het Europees kampioenschap voetbal met overtuiging én een klein verschil gewonnen. Op het eigen Wembley van Londen was de formatie van bondscoach Gareth Southgate te sterk voor Kroatië, 1-0. De wedstrijd was een replay van de halve finale van het wereldkampioenschap van 2018. Destijds won Kroatië.

Raheem Sterling, die in de beginopstelling de voorkeur kreeg boven bijvoorbeeld Marcus Rashford, scoorde in de 57e minuut. Hij rondde af na een fraaie pass van Kalvin Phillips, de middenvelder van Leeds. Voor Sterling was het zijn eerste doelpunt op een eindronde.

Vier spelers van kampioen Manchester City stonden in de basis van Engeland. Naast Sterling waren dat Kyle Walker, John Stones en Phil Foden. Als linksachter was Luke Shaw zijn plaats kwijtgeraakt aan Kieran Trippier van Atlético Madrid.

Sterker

Engeland was sterker en kreeg al in de openingsfase enkele kansen. Foden raakte na enkele minuten de paal, buiten bereik van doelman Dominik Livakovic. Een inzet van Sterling werd op het laatste moment geblokt door Duje Caleta-Car. De Kroaten kwamen aanvankelijk niet verder dan een mislukt schot van Ivan Perišic.

Na de treffer van Sterling kreeg Engeland nog meer mogelijkheden. Harry Kane kon van dichtbij net niet bij de bal, maar botste wel hard op de paal. Na een blessurebehandeling kon de spits van de Spurs verder. Mason Mount, enkele jaren geleden nog spelend voor Vitesse, schoot uit een vrije trap net over. Routinier Luka Modric waagde nog een poging voor Kroatië, maar zag keeper Jordan Pickford simpel redden.

Meer uit Voetbal

NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

10 minuten geleden
Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

10 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

12 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

15 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

15 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

15 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

16 uur geleden