Sterling mist duel met Senegal wegens 'familiezaak'
AL KHOR (ANP) - Het Engelse voetbalteam kan niet beschikken over Raheem Sterling in de wedstrijd tegen Senegal in de achtste finales van het WK in Qatar. De aanvaller van Chelsea kan niet meedoen vanwege een 'familieomstandigheid', meldt de Britse bond FA. Er werden geen nadere details verschaft.
Sterling zat in de laatste groepswedstrijd tegen Wales het hele duel op de reservebank.
Opvallende afwezige in de basis is Marcus Rashford. De speler van Manchester United scoorde al drie keer op dit WK. maar bondscoach Gareth Southgate geeft in de confrontatie met Senegal de voorkeur aan Bukayo Saka van Arsenal in de startopstelling. Hij vormt de aanval met Phil Foden en aanvoerder Harry Kane.
Kyle Walker en Jordan Henderson die ook begonnen in het duel met Wales, staan ook in de basis.
Bij Senegal ontbreekt verdediger Idrissa Gueye door een schorsing. Bondscoach Aliou Cissé heeft Nampalys Mendy als vervanger gekozen. Krepin Diatta, die alleen nog in actie kwam in de eerste wedstrijd tegen Nederland, speelt voor Pape Gueye.
Engeland en Senegal spelen om 20.00 in het Al Bayt-stadion in Al Khor tegen elkaar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
4 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
5 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
7 uur geleden