Sterling mist duel met Senegal wegens 'familiezaak'
AL KHOR (ANP) - Het Engelse voetbalteam kan niet beschikken over Raheem Sterling in de wedstrijd tegen Senegal in de achtste finales van het WK in Qatar. De aanvaller van Chelsea kan niet meedoen vanwege een 'familieomstandigheid', meldt de Britse bond FA. Er werden geen nadere details verschaft.
Sterling zat in de laatste groepswedstrijd tegen Wales het hele duel op de reservebank.
Opvallende afwezige in de basis is Marcus Rashford. De speler van Manchester United scoorde al drie keer op dit WK. maar bondscoach Gareth Southgate geeft in de confrontatie met Senegal de voorkeur aan Bukayo Saka van Arsenal in de startopstelling. Hij vormt de aanval met Phil Foden en aanvoerder Harry Kane.
Kyle Walker en Jordan Henderson die ook begonnen in het duel met Wales, staan ook in de basis.
Bij Senegal ontbreekt verdediger Idrissa Gueye door een schorsing. Bondscoach Aliou Cissé heeft Nampalys Mendy als vervanger gekozen. Krepin Diatta, die alleen nog in actie kwam in de eerste wedstrijd tegen Nederland, speelt voor Pape Gueye.
Engeland en Senegal spelen om 20.00 in het Al Bayt-stadion in Al Khor tegen elkaar.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
7 uur geleden