Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterling en Kane leiden Engeland op Wembley langs Duitsland

Sterling en Kane leiden Engeland op Wembley langs Duitsland

LONDEN (ANP) - Engeland heeft op het sfeervolle Wembley de voetbalklassieker tegen Duitsland gewonnen. Het enerverende duel in de achtste finale van het EK voetbal eindigde in 2-0. Het was opnieuw Raheem Sterling die het verschil maakte voor de Britten. Hij brak in de 75e minuut de ban. Het was zijn derde treffer bij dit EK. Aanvoerder Harry Kane besliste het duel ruim 10 minuten later met zijn eerste goal bij dit toernooi.

Engeland speelt zaterdag in de kwartfinales in Rome tegen de winnaar van het duel tussen Zweden en Oekraïne, dat om 21.00 uur in Glasgow begint.

Voor Engeland was het de eerste zege op Duitsland in de knock-outfase van een groot titeltoernooi sinds de WK-finale in 1966, ook op Wembley (4-2 na verlenging). De Britten bezorgden bondscoach Joachim Löw een afscheid in mineur bij de Duitse ploeg. Na 198 interlands kwam er een roemloos einde aan zijn 15-jarige bewind.

Makkelie

Scheidsrechter Danny Makkelie leidde het topduel bekwaam. Hij moest al in de 8e minuut de eerste gele kaart trekken na een overtreding van Declan Rice op Leon Goretzka.

Met een doelgericht schot van Sterling, goed gepareerd door doelman Manuel Neuer, liet Engeland zich na een moeizame beginfase voor de eerste keer in aanvallend opzicht gelden. De beste kans voor Duitsland was voor Timo Werner. Doelman Jordan Pickford wist het schot van de 22-jarige Duitser te keren.

Opvallend was het gebrek aan vertrouwen en balgevoel bij Kane. Op slag van rust liet hij in een kansrijke positie de bal te ver van zijn voet rollen, waardoor Mats Hummels nog kon ingrijpen.

Daverende knal

De tweede helft begon met een daverende knal van Havertz, die door Pickford nog net onder de lat vandaan getikt kon worden. Daarna hielden beide teams elkaar weer goed in evenwicht. Het was Sterling die een kwartier voor tijd de doorbraak forceerde. Hij rondde een perfecte aanval koelbloedig af, 1-0.

Sterling ging daarna in de 81e minuut in de fout. Thomas Müller kon daardoor vrij oprukken naar Pickford. De doorgaans trefzekere Duitser schoof de bal naast. Kane, die raak kopte uit een voorzet van Jack Grealish, schakelde Duitsland definitief uit.

Meer uit Voetbal

Kroes werd wakker en voelde dat hij moest vertrekken bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."

2 minuten geleden
Supportersvereniging treurt om vertrek 'echte clubman' Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."

1 uur geleden
Ajax op zoek naar achtste hoofdcoach in nog geen 3,5 jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.

2 uur geleden
Wolfsburg-trainer Simonis blijft positief ondanks toenemende druk

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.

2 uur geleden
Ajax ontslaat hoofdtrainer John Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.

2 uur geleden
Verdediger García van FC Barcelona breekt neus in Brugge

BARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.

3 uur geleden
Frankrijk zonder Tchouaméni, Dembélé en Doué in WK-kwalificatie

MADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.

3 uur geleden