Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterling en Kane leiden Engeland op Wembley langs Duitsland

Sterling en Kane leiden Engeland op Wembley langs Duitsland

LONDEN (ANP) - Engeland heeft op het sfeervolle Wembley de voetbalklassieker tegen Duitsland gewonnen. Het enerverende duel in de achtste finale van het EK voetbal eindigde in 2-0. Het was opnieuw Raheem Sterling die het verschil maakte voor de Britten. Hij brak in de 75e minuut de ban. Het was zijn derde treffer bij dit EK. Aanvoerder Harry Kane besliste het duel ruim 10 minuten later met zijn eerste goal bij dit toernooi.

Engeland speelt zaterdag in de kwartfinales in Rome tegen de winnaar van het duel tussen Zweden en Oekraïne, dat om 21.00 uur in Glasgow begint.

Voor Engeland was het de eerste zege op Duitsland in de knock-outfase van een groot titeltoernooi sinds de WK-finale in 1966, ook op Wembley (4-2 na verlenging). De Britten bezorgden bondscoach Joachim Löw een afscheid in mineur bij de Duitse ploeg. Na 198 interlands kwam er een roemloos einde aan zijn 15-jarige bewind.

Makkelie

Scheidsrechter Danny Makkelie leidde het topduel bekwaam. Hij moest al in de 8e minuut de eerste gele kaart trekken na een overtreding van Declan Rice op Leon Goretzka.

Met een doelgericht schot van Sterling, goed gepareerd door doelman Manuel Neuer, liet Engeland zich na een moeizame beginfase voor de eerste keer in aanvallend opzicht gelden. De beste kans voor Duitsland was voor Timo Werner. Doelman Jordan Pickford wist het schot van de 22-jarige Duitser te keren.

Opvallend was het gebrek aan vertrouwen en balgevoel bij Kane. Op slag van rust liet hij in een kansrijke positie de bal te ver van zijn voet rollen, waardoor Mats Hummels nog kon ingrijpen.

Daverende knal

De tweede helft begon met een daverende knal van Havertz, die door Pickford nog net onder de lat vandaan getikt kon worden. Daarna hielden beide teams elkaar weer goed in evenwicht. Het was Sterling die een kwartier voor tijd de doorbraak forceerde. Hij rondde een perfecte aanval koelbloedig af, 1-0.

Sterling ging daarna in de 81e minuut in de fout. Thomas Müller kon daardoor vrij oprukken naar Pickford. De doorgaans trefzekere Duitser schoof de bal naast. Kane, die raak kopte uit een voorzet van Jack Grealish, schakelde Duitsland definitief uit.

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

5 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

6 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

8 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

10 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

11 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

18 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden