Sterling en Kane leiden Engeland op Wembley langs Duitsland
LONDEN (ANP) - Engeland heeft op het sfeervolle Wembley de voetbalklassieker tegen Duitsland gewonnen. Het enerverende duel in de achtste finale van het EK voetbal eindigde in 2-0. Het was opnieuw Raheem Sterling die het verschil maakte voor de Britten. Hij brak in de 75e minuut de ban. Het was zijn derde treffer bij dit EK. Aanvoerder Harry Kane besliste het duel ruim 10 minuten later met zijn eerste goal bij dit toernooi.
Engeland speelt zaterdag in de kwartfinales in Rome tegen de winnaar van het duel tussen Zweden en Oekraïne, dat om 21.00 uur in Glasgow begint.
Voor Engeland was het de eerste zege op Duitsland in de knock-outfase van een groot titeltoernooi sinds de WK-finale in 1966, ook op Wembley (4-2 na verlenging). De Britten bezorgden bondscoach Joachim Löw een afscheid in mineur bij de Duitse ploeg. Na 198 interlands kwam er een roemloos einde aan zijn 15-jarige bewind.
Makkelie
Scheidsrechter Danny Makkelie leidde het topduel bekwaam. Hij moest al in de 8e minuut de eerste gele kaart trekken na een overtreding van Declan Rice op Leon Goretzka.
Met een doelgericht schot van Sterling, goed gepareerd door doelman Manuel Neuer, liet Engeland zich na een moeizame beginfase voor de eerste keer in aanvallend opzicht gelden. De beste kans voor Duitsland was voor Timo Werner. Doelman Jordan Pickford wist het schot van de 22-jarige Duitser te keren.
Opvallend was het gebrek aan vertrouwen en balgevoel bij Kane. Op slag van rust liet hij in een kansrijke positie de bal te ver van zijn voet rollen, waardoor Mats Hummels nog kon ingrijpen.
Daverende knal
De tweede helft begon met een daverende knal van Havertz, die door Pickford nog net onder de lat vandaan getikt kon worden. Daarna hielden beide teams elkaar weer goed in evenwicht. Het was Sterling die een kwartier voor tijd de doorbraak forceerde. Hij rondde een perfecte aanval koelbloedig af, 1-0.
Sterling ging daarna in de 81e minuut in de fout. Thomas Müller kon daardoor vrij oprukken naar Pickford. De doorgaans trefzekere Duitser schoof de bal naast. Kane, die raak kopte uit een voorzet van Jack Grealish, schakelde Duitsland definitief uit.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
14 uur geleden