Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterkste stijging loonkosten sinds 2008

Sterkste stijging loonkosten sinds 2008

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers waren vorig jaar per gewerkt uur meer kwijt aan loonkosten, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stijging van 3,1 procent was de grootste toename sinds 2008. Wel waren er aanzienlijke verschillen tussen diverse sectoren.

In de bouw bedroeg de stijging van de loonkosten 6,7 procent per uur. Ook in het onderwijs en de gezondheidszorg stegen de loonkosten met rond de 5 procent. In sectoren als informatie en communicatie, landbouw, vervoer en opslag en de horeca daalden de loonkosten per uur juist.

De loonkosten waren het hoogst in de financiële dienstverlening, waar werkgevers gemiddeld 57 euro per uur kwijt waren aan salaris. In de horeca waren ze met gemiddeld 19 euro per uur het laagst. Voor heel Nederland zijn de gemiddelde loonkosten per uur ruim 36 euro.

De totale loonkosten bedroegen in 2020 ruim 385 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog haast 2 miljard euro meer. Die daling kwam volgens het statistiekbureau vooral door de NOW-subsidies van de overheid die ondernemers moeten helpen het personeel in dienst te houden tijdens de coronacrisis. Door diezelfde crisis daalde het aantal gewerkte uren echter ook en die daling was sterker dan de totale loonkosten, wat leidde tot een stijging van de loonkosten per uur.

Meer uit Financieel

Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

21 minuten geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op Damrak, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.

23 minuten geleden
Nintendo en Sony voorzien verkoopboost door nieuwe Zelda en GTA 6

KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.

1 uur geleden
Bank hoeft consument niet te vergoeden na 'grove nalatigheid'

DEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.

1 uur geleden
Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

4 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

5 uur geleden