Sterkste stijging huizenprijzen eurozone in bijna 13 jaar
LUXEMBURG (ANP) - De huizenprijzen in de eurozone zijn in het eerste kwartaal van dit jaar in het sterkste tempo gestegen in bijna dertien jaar. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat namen de prijzen gemiddeld met 5 procent toe in vergelijking met een jaar eerder. Dat is de sterkste stijging sinds het tweede kwartaal van 2007.
Eurostat stelt dat de cijfers niet zijn beïnvloed door de lockdownmaatregelen in Europese landen die in het eerste kwartaal ingingen.
In de gehele Europese Unie was een stijging met 5,5 procent te zien. Binnen de lidstaten van de EU stegen de prijzen het sterkst in Luxemburg (plus 14 procent), gevolgd door landen als Slowakije, Estland, Polen en Portugal. In Hongarije daalden de prijzen.
Voor Nederland meldde Eurostat een toename van de huizenprijzen in het eerste kwartaal met 6,3 procent op jaarbasis.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
2 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
2 uur geledenREYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.
2 uur geledenSPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.
4 uur geleden