Sterkste stijging Brits consumentenvertrouwen in twee jaar tijd
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen van Britse huishoudens liet in februari de sterkste stijging in twee jaar tijd zien. Vorige maand daalde het vertrouwen van consumenten in Groot-Brittannië nog, waarmee het in de buurt kwam van het laagste niveau in bijna vijftig jaar tijd.
Ondanks de opleving, blijft het consumentenvertrouwen laag. De oorzaak ligt bij de gestegen kosten voor levensonderhoud. Dat de uitgaven van Britse huishoudens aanhoudend hoog blijven, speelt mee in de afweging van de Bank of England met welke stappen de rente opnieuw moet worden verhoogd om de inflatie te beteugelen.
Volgens marktonderzoeker GfK hebben consumenten "plotseling meer optimisme getoond over hun persoonlijke financiën en de algemene economische situatie, vooral voor het komende jaar". Wel plaatst GfK daar een kanttekening bij. Het is nog te vroeg om te spreken van een herstel van de Britse economie. Maar deze stijging kan wel wel worden "toegejuicht".
De marktonderzoeker merkt verder wel dat consumenten stappen blijven ondernemen om hun uitgaven te beperken. Dat doen zij onder meer door te letten op hun winkelaankopen en te besparen op bijvoorbeeld maaltijdbezorging en uit eten gaan.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
17 uur geleden