Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterkste kwartaal staalconcern ArcelorMittal in tien jaar

Sterkste kwartaal staalconcern ArcelorMittal in tien jaar

LUXEMBURG (ANP) - Staalconcern ArcerloMittal heeft naar eigen zeggen het sterkste kwartaal in tien jaar tijd achter de rug. De onderneming profiteerde van een stijgende vraag naar staal, waarbij er ook meer staal werd verscheept. Dat komt vooral omdat economieën langzaamaan weer aan het herstellen zijn van de coronacrisis.

De situatie op de staalmarkt is volgens het bedrijf verbeterd en de productie wordt gestaag opgevoerd om aan de groeiende vraag te voldoen. Eerder in de coronacrisis verlaagde ArcelorMittal nog de productie en werd er flink op de kosten bespaard. Wat nu in het voordeel van de onderneming werkt is dat de staalvoorraden wereldwijd op een laag niveau zijn, waardoor er meer verkocht kan worden.

ArcelorMittal sloot het kwartaal af met een omzet van 16,2 miljard dollar, tegen 14,8 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. De winst kwam uit op 2,3 miljard dollar, waar na het eerste kwart van 2020 een tekort van 1,1 miljard dollar resteerde.

Meer uit Financieel

Oud-Martinair-vrachtvliegers hebben toch recht op loon van KLM

AMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt de rechtbank Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.

9 minuten geleden
Advocaat Van Eerd wil vonnis van tafel en veel nieuw onderzoek

ZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.

14 minuten geleden
Reuters: Saudi's starten oliepijpleiding naar Yanbu weer op

DEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.

15 minuten geleden
Fico en Macron roepen EU op tot actie tegen hoge brandstofprijzen

BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.

1 uur geleden
Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

1 uur geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

2 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

2 uur geleden