Sterkste groei kolencentrales voor opwekken stroom sinds 2016
SINGAPORE (ANP/RTR) - De capaciteit van kolencentrales voor het opwekken van elektriciteit is vorig jaar wereldwijd met 2 procent gegroeid, de grootste toename sinds 2016. Dit is vooral te wijten aan de bouw van nieuwe kolencentrales in China, volgens een rapport van het Amerikaanse instituut Global Energy Monitor (GEM).
Vertragingen bij de ontmanteling van centrales elders in de wereld dragen ook bij aan deze groei. Daarbij groeide het aantal kolencentrales buiten China ook voor het eerst sinds 2019. Slechts 21,1 gigawatt aan kolenstroom werd stilgelegd. Eén forse kolencentrale levert ongeveer een gigawatt aan capaciteit, heeft GEM berekend.
Ondanks de wereldwijde recordaantallen hernieuwbare energiebronnen vorig jaar, goed voor bijna 70 gigawatt, blijven vervuilende centrales groeien, concluderen de onderzoekers.
Sinds de ondertekening van het Klimaatakkoord van Parijs in 2015 hebben 25 landen hun kolengestookte energiecapaciteit teruggebracht, maar 35 landen hebben hun capaciteit juist verhoogd.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.
43 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
3 uur geleden