Sterkste groei kolencentrales voor opwekken stroom sinds 2016
SINGAPORE (ANP/RTR) - De capaciteit van kolencentrales voor het opwekken van elektriciteit is vorig jaar wereldwijd met 2 procent gegroeid, de grootste toename sinds 2016. Dit is vooral te wijten aan de bouw van nieuwe kolencentrales in China, volgens een rapport van het Amerikaanse instituut Global Energy Monitor (GEM).
Vertragingen bij de ontmanteling van centrales elders in de wereld dragen ook bij aan deze groei. Daarbij groeide het aantal kolencentrales buiten China ook voor het eerst sinds 2019. Slechts 21,1 gigawatt aan kolenstroom werd stilgelegd. Eén forse kolencentrale levert ongeveer een gigawatt aan capaciteit, heeft GEM berekend.
Ondanks de wereldwijde recordaantallen hernieuwbare energiebronnen vorig jaar, goed voor bijna 70 gigawatt, blijven vervuilende centrales groeien, concluderen de onderzoekers.
Sinds de ondertekening van het Klimaatakkoord van Parijs in 2015 hebben 25 landen hun kolengestookte energiecapaciteit teruggebracht, maar 35 landen hebben hun capaciteit juist verhoogd.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
9 uur geleden