Sterkste groei economische bedrijvigheid eurozone in 10 maanden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart opnieuw gegroeid, en wel in het sterkste tempo in tien maanden. Dat maakte marktonderzoeker S&P Global bekend op basis van zijn index die de activiteit in de industrie en dienstensector bijhoudt.
De groei is vooral te danken aan de dienstensector, met daarin bijvoorbeeld toerisme, horeca en detailhandel. Daarmee werd de krimp in de industriesector gecompenseerd. De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, steeg naar een stand van 54,1, van 52,0 een maand eerder. Een niveau van 50 of meer duidt op groei. Het cijfer viel beter uit dan economen hadden verwacht.
De groei van de dienstensector viel sterker uit dan voorzien. Ook zwakte de krimp van de industrie sterker af dan verwacht door een verbetering in de toeleveringsketens. Volgens de onderzoekers van S&P wijst de groei op een verder herstel van de economie van de eurozone, na de krimp aan het einde van vorig jaar. Ook neemt volgens S&P de inflatiedruk steeds verder af door de dalende energieprijzen en blijft de arbeidsmarkt sterk.
In Duitsland en Frankrijk, de twee grootste economieën van het eurogebied, nam de bedrijvigheid sterker dan verwacht toe. In beide landen was dat ook te danken aan de groei in de dienstensector. De industrie liet in de twee landen wel een krimp zien. De groei van de bedrijvigheid in de Britse economie nam daarentegen af door een tegenvallende groei in de dienstensector en een sterkere krimp in de industrie.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
25 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
1 uur geledenLEUVEN (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft een belangrijke stap gezet om haar positie in de productie van chips te versterken. In het Belgische onderzoeksinstituut Imec is een testlijn geopend voor de productie van halfgeleiders. Daarin is 2,5 miljard euro geïnvesteerd door onder meer de EU, nationale overheden en de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.
3 uur geleden