Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterkste groei economische bedrijvigheid eurozone in 10 maanden

Sterkste groei economische bedrijvigheid eurozone in 10 maanden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart opnieuw gegroeid, en wel in het sterkste tempo in tien maanden. Dat maakte marktonderzoeker S&P Global bekend op basis van zijn index die de activiteit in de industrie en dienstensector bijhoudt.

De groei is vooral te danken aan de dienstensector, met daarin bijvoorbeeld toerisme, horeca en detailhandel. Daarmee werd de krimp in de industriesector gecompenseerd. De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, steeg naar een stand van 54,1, van 52,0 een maand eerder. Een niveau van 50 of meer duidt op groei. Het cijfer viel beter uit dan economen hadden verwacht.

De groei van de dienstensector viel sterker uit dan voorzien. Ook zwakte de krimp van de industrie sterker af dan verwacht door een verbetering in de toeleveringsketens. Volgens de onderzoekers van S&P wijst de groei op een verder herstel van de economie van de eurozone, na de krimp aan het einde van vorig jaar. Ook neemt volgens S&P de inflatiedruk steeds verder af door de dalende energieprijzen en blijft de arbeidsmarkt sterk.

In Duitsland en Frankrijk, de twee grootste economieën van het eurogebied, nam de bedrijvigheid sterker dan verwacht toe. In beide landen was dat ook te danken aan de groei in de dienstensector. De industrie liet in de twee landen wel een krimp zien. De groei van de bedrijvigheid in de Britse economie nam daarentegen af door een tegenvallende groei in de dienstensector en een sterkere krimp in de industrie.

Meer uit Financieel

Hoofdkantoor NAM verhuist uit Assen

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.

3 minuten geleden
KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.

44 minuten geleden
Uitvaartverzorgers: hoge gaskosten geen effect op crematieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.

1 uur geleden
IEA belegt speciale vergadering over noodreserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) houdt dinsdag een buitengewone vergadering over de leveringszekerheid van olie en brandstoffen, maakte directeur Fatih Birol bekend. Op de bijeenkomst bespreken de leden, waaronder Nederland, de mogelijke vrijgave van noodreserves olie.

1 uur geleden
VNO-NCW noemt stijgende energieprijzen 'natuurlijk zorgelijk'

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW noemt de snelle stijging van de energieprijzen "natuurlijk zorgelijk". Een woordvoerder van de ondernemersorganisatie laat weten dat er "nauw overleg" is met het kabinet en de leden.

1 uur geleden
Brussel hoopt met kleine kernreactoren op 'industriële doorbraak'

STRAATSBURG (ANP) - Kleine kernreactoren zouden weleens voor een "industriële doorbraak" kunnen zorgen in Europa, zo staat in een strategie van de Europese Commissie. Deze kleine modulaire kernreactoren, ook wel SMR's genoemd, zouden al begin 2030 in de lidstaten moeten verrijzen, schrijft de Commissie. Daar is wel genoeg geld, mankracht, een sterke toeleveringsketen en snelle afgifte van vergunningen voor nodig, aldus de Commissie.

1 uur geleden
Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

2 uur geleden