Sterke zege wereldkampioen Carlsen op Giri in Tata Steel Chess
WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri heeft in de tweede ronde van Tata Steel Chess al een nederlaag moeten incasseren. Nederlands beste schaker, de nummer 7 van de wereld, boog voor de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen in het internationale toernooi in Wijk aan Zee.
Giri, die met de zwarte stukken speelde, kwam al vroeg in de partij onder druk te staan en kon geen ontsnapping vinden in de stellingen van Carlsen. Na 36 zetten gaf hij het op.
De 31-jarige Carlsen is zevenvoudig winnaar in Wijk aan Zee en met een rating van 2865 de absolute nummer 1 van de wereld. Hij prolongeerde vorige maand zijn wereldtitel door in een tweekamp de Rus Ian Nepomniatsjtsji te verslaan.
Giri (27) aast nog altijd op zijn eerste eindzege in het Nederlandse toernooi, dat ook wel het 'Wimbledon van het schaken' wordt genoemd. Hij was er twee keer dichtbij, maar beide keren verloor hij de tiebreak. Vorig jaar gebeurde dat tegen landgenoot Jorden van Foreest.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
19 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italiƫ.
19 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
19 uur geleden