Sterke winstgroei webwinkel Alibaba door kostenbesparingen
HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese webwinkel- en techconcern Alibaba heeft in het afgelopen kwartaal de winst sterk zien stijgen. Het bedrijf profiteerde vooral van grote kostenbesparingen. De winst nam mede daardoor op jaarbasis met 69 procent toe tot 27,7 miljard yuan, omgerekend 3,8 miljard euro.
Alibaba heeft afgelopen jaar duizenden banen geschrapt om kosten bij bijvoorbeeld marketing te verlagen. Het bedrijf heeft te maken met meer concurrentie. Ook kampte Alibaba in de afgelopen periode nog met de strikte coronabeperkingen in China. Die werden in december opgeheven. De omzet van het grootste e-commercebedrijf van China ging met 2 procent omhoog tot omgerekend 33,8 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
Topman Daniel Zhang zei in een toelichting op de cijfers dat het consumentenvertrouwen in China waarschijnlijk zal verbeteren nu de coronalockdowns zijn opgeheven, met daarbij ook een sterkere economische groei. Alibaba is ook actief met clouddiensten en andere activiteiten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien, terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.
45 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De beursgenoteerde bouwer BAM neemt A.Hak over, een aannemersbedrijf gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur. Het bedrijf wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
11 uur geleden