Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke winstgroei webwinkel Alibaba door kostenbesparingen

Sterke winstgroei webwinkel Alibaba door kostenbesparingen

HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese webwinkel- en techconcern Alibaba heeft in het afgelopen kwartaal de winst sterk zien stijgen. Het bedrijf profiteerde vooral van grote kostenbesparingen. De winst nam mede daardoor op jaarbasis met 69 procent toe tot 27,7 miljard yuan, omgerekend 3,8 miljard euro.

Alibaba heeft afgelopen jaar duizenden banen geschrapt om kosten bij bijvoorbeeld marketing te verlagen. Het bedrijf heeft te maken met meer concurrentie. Ook kampte Alibaba in de afgelopen periode nog met de strikte coronabeperkingen in China. Die werden in december opgeheven. De omzet van het grootste e-commercebedrijf van China ging met 2 procent omhoog tot omgerekend 33,8 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.

Topman Daniel Zhang zei in een toelichting op de cijfers dat het consumentenvertrouwen in China waarschijnlijk zal verbeteren nu de coronalockdowns zijn opgeheven, met daarbij ook een sterkere economische groei. Alibaba is ook actief met clouddiensten en andere activiteiten.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

1 uur geleden
PSV boekt nettowinst van 7 miljoen euro over seizoen 2025-2026

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.

1 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

2 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

2 uur geleden
IMF wijst op risico's steeds belangrijker wordende hedgefondsen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuw record voor techbeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.

3 uur geleden
Grote Hollywoodfusie Paramount Skydance en Warner Bros. afgerond

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.

3 uur geleden