Sterke winden dreigen branden in LA verder aan te wakkeren
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Brandweerlieden in Los Angeles bereiden zich voor op een nieuwe ronde van krachtige winden die de bosbranden in en rondom de stad verder kunnen aanwakkeren. "Er is een kans op explosieve brandgroei als de wind weer aantrekt", zei Ariel Cohen, meteoroloog bij de National Weather Service zondag tegen The Los Angeles Times. De winden worden "vooral van maandagavond tot en met woensdag" verwacht.
Maandag worden windstoten van 80 tot ruim 100 kilometer per uur verwacht en nog krachtigere winden zullen dinsdag voor zonsopgang aankomen en woensdag het hoogtepunt bereiken, aldus ambtenaren. Verwacht wordt dat de winden de bestaande branden verder naar het zuiden en het westen duwen.
Duizenden brandweerlieden bestrijden minstens vier uitgestrekte bosbranden in en rond Los Angeles. De grootste brand, de Palisades Fire genoemd, heeft volgens cijfers van ABC News ruim 9300 hectare in de as gelegd. Minstens zestien mensen zijn om het leven gekomen door de branden en in totaal zijn al meer dan 12.000 gebouwen door het vuur verwoest of beschadigd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."
1 uur geledenBRUSSEL/JERUZALEM (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken waren bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei. China bevestigt de militaire oefeningen "succesvol te hebben afgerond".
6 uur geleden