Sterke winden dreigen branden in LA verder aan te wakkeren
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Brandweerlieden in Los Angeles bereiden zich voor op een nieuwe ronde van krachtige winden die de bosbranden in en rondom de stad verder kunnen aanwakkeren. "Er is een kans op explosieve brandgroei als de wind weer aantrekt", zei Ariel Cohen, meteoroloog bij de National Weather Service zondag tegen The Los Angeles Times. De winden worden "vooral van maandagavond tot en met woensdag" verwacht.
Maandag worden windstoten van 80 tot ruim 100 kilometer per uur verwacht en nog krachtigere winden zullen dinsdag voor zonsopgang aankomen en woensdag het hoogtepunt bereiken, aldus ambtenaren. Verwacht wordt dat de winden de bestaande branden verder naar het zuiden en het westen duwen.
Duizenden brandweerlieden bestrijden minstens vier uitgestrekte bosbranden in en rond Los Angeles. De grootste brand, de Palisades Fire genoemd, heeft volgens cijfers van ABC News ruim 9300 hectare in de as gelegd. Minstens zestien mensen zijn om het leven gekomen door de branden en in totaal zijn al meer dan 12.000 gebouwen door het vuur verwoest of beschadigd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
1 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
2 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
7 uur geleden