Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke winden dreigen branden in LA verder aan te wakkeren

Sterke winden dreigen branden in LA verder aan te wakkeren

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Brandweerlieden in Los Angeles bereiden zich voor op een nieuwe ronde van krachtige winden die de bosbranden in en rondom de stad verder kunnen aanwakkeren. "Er is een kans op explosieve brandgroei als de wind weer aantrekt", zei Ariel Cohen, meteoroloog bij de National Weather Service zondag tegen The Los Angeles Times. De winden worden "vooral van maandagavond tot en met woensdag" verwacht.

Maandag worden windstoten van 80 tot ruim 100 kilometer per uur verwacht en nog krachtigere winden zullen dinsdag voor zonsopgang aankomen en woensdag het hoogtepunt bereiken, aldus ambtenaren. Verwacht wordt dat de winden de bestaande branden verder naar het zuiden en het westen duwen.

Duizenden brandweerlieden bestrijden minstens vier uitgestrekte bosbranden in en rond Los Angeles. De grootste brand, de Palisades Fire genoemd, heeft volgens cijfers van ABC News ruim 9300 hectare in de as gelegd. Minstens zestien mensen zijn om het leven gekomen door de branden en in totaal zijn al meer dan 12.000 gebouwen door het vuur verwoest of beschadigd.

Meer uit Buitenland

Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

6 minuten geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

15 minuten geleden
Netanyahu geeft bevel voor onderhandelingen met Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.

42 minuten geleden
Pakistan veroordeelt Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.

1 uur geleden
Hulporganisaties slaan alarm over 'nachtmerrie' burgers Libanon

BEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.

1 uur geleden
Man krijgt celstraf na diefstal Fabergé-ei in Britse pub

LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.

2 uur geleden
Inval bij onafhankelijk Russisch nieuwsmedium Novaja Gazeta

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.

3 uur geleden