Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke vraag vanuit auto-industrie helpt resultaten Kendrion

Sterke vraag vanuit auto-industrie helpt resultaten Kendrion

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion heeft in het afgelopen kwartaal een sterke omzetgroei in de boeken gezet. Daarbij werd geprofiteerd van een grote vraag naar zijn producten vanuit de auto-industrie en andere industriële sectoren door het economisch herstel van de coronacrisis. Wel heeft de onderneming net als veel andere bedrijven te maken met verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen zoals chiptekorten en gestegen grondstofprijzen.

De omzet lag 40 procent hoger dan een jaar eerder, op ruim 119 miljoen euro. Kendrion maakt zogenoemde actuatoren. Die apparaatjes, die een bepaalde situatie meten en daarop hun stand aanpassen, maakt het bedrijf vooral voor zelfrijdende voertuigen, elektrische auto's, deelauto's en met het internet verbonden voertuigen. Verder is het bedrijf actief met industriële remmen, die onder meer worden gebruikt in windmolens, maar ook in productierobots en andere apparaten met elektromotoren.

Het bedrijf boekte een nettowinst van 5,4 miljoen euro. Topman Joep van Beurden zegt dat Kendrion op koers ligt om zijn financiële doelstellingen voor de middellange termijn te halen. Hij denkt dat de vraag naar de producten van de onderneming sterk zal blijven, al zullen de toeleveringsproblemen naar verwachting de rest van dit jaar nog aanhouden.

Kendrion is bezig een nieuwe fabriek te bouwen in het Chinese Suzhou. Die fabriek moet in de tweede helft van volgend jaar opengaan.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

5 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

5 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

7 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

7 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

9 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

9 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

9 uur geleden