Sterke vraag vanuit auto-industrie helpt resultaten Kendrion
AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion heeft in het afgelopen kwartaal een sterke omzetgroei in de boeken gezet. Daarbij werd geprofiteerd van een grote vraag naar zijn producten vanuit de auto-industrie en andere industriële sectoren door het economisch herstel van de coronacrisis. Wel heeft de onderneming net als veel andere bedrijven te maken met verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen zoals chiptekorten en gestegen grondstofprijzen.
De omzet lag 40 procent hoger dan een jaar eerder, op ruim 119 miljoen euro. Kendrion maakt zogenoemde actuatoren. Die apparaatjes, die een bepaalde situatie meten en daarop hun stand aanpassen, maakt het bedrijf vooral voor zelfrijdende voertuigen, elektrische auto's, deelauto's en met het internet verbonden voertuigen. Verder is het bedrijf actief met industriële remmen, die onder meer worden gebruikt in windmolens, maar ook in productierobots en andere apparaten met elektromotoren.
Het bedrijf boekte een nettowinst van 5,4 miljoen euro. Topman Joep van Beurden zegt dat Kendrion op koers ligt om zijn financiële doelstellingen voor de middellange termijn te halen. Hij denkt dat de vraag naar de producten van de onderneming sterk zal blijven, al zullen de toeleveringsproblemen naar verwachting de rest van dit jaar nog aanhouden.
Kendrion is bezig een nieuwe fabriek te bouwen in het Chinese Suzhou. Die fabriek moet in de tweede helft van volgend jaar opengaan.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
5 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
12 uur geleden