Sterke vraag naar graafmachines Caterpillar
DEERFIELD (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van onder meer graafmachines, bulldozers en zware mijnbouwtrucks Caterpillar heeft in het afgelopen kwartaal meer machines verkocht tegen hogere prijzen. Door de sterk gestegen grondstofprijzen doen mijnbouwers en oliebedrijven meer investeringen in nieuwe machines. Ook aan de bouwsector werd meer geleverd.
Volgens het concern nam de omzet op jaarbasis met 14 procent toe naar 13,6 miljard dollar, omgerekend bijna 13 miljard euro. Topman Jim Umpleby zegt dat Caterpillar goed het hoofd wist te bieden aan de verstoringen in de logistieke ketens en de hogere kosten van materialen door de verkoopprijzen te verhogen. Ook de winst per aandeel ging omhoog.
Caterpillar is verder een belangrijke leverancier van machines voor de landbouw. Vanwege de oorlog in Oekraïne zijn de prijzen van landbouwgoederen hard opgelopen, waardoor boeren meer investeringen in nieuwe apparatuur kunnen doen. Het bedrijf wordt vanwege zijn brede en internationale activiteiten gezien als barometer voor de wereldeconomie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
4 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
5 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
7 uur geledenNAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.
9 uur geleden