Sterke verkoop PlayStation 5 en spellen stuwt omzet van Sony
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Sony heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een goede verkoop van de PlayStation 5. Ook games voor de nieuwe spelcomputer van het elektronicaconcern werden vaker verkocht. Daarnaast groeide de tak van het Japanse bedrijf dat verzekeringen aanbiedt en financiële diensten verleent.
De PlayStation 5 kwam in november op de markt en dat zorgde voor een positief effect op de omzet van Sony in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar. In die periode werden 3,3 miljoen van de spelcomputers verkocht.
De omzet steeg met 27 procent op jaarbasis naar 2220 miljard yen (17 miljard euro). De winst steeg naar 107 miljard yen, tegen 12 miljard yen een jaar eerder. De groei is extra groot doordat het bedrijf in dezelfde periode vorig jaar te maken had met fabriekssluitingen door de coronapandemie. De productie van elektronica werd verstoord en klanten kochten minder gadgets door gedaald winkelbezoek.
Behalve de gamestak deed ook de muziekdivisie van Sony opnieuw goede zaken. De filmdivisie presteerde minder doordat bioscopen in een groot deel van de wereld nog dicht zijn.
Meer uit Financieel
HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
7 uur geleden