Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke stijging werkloosheidsuitkeringen in VS

Sterke stijging werkloosheidsuitkeringen in VS

WASHINGTON (ANP) - Het aantal Amerikanen dat vorige week een werkloosheidsuitkering heeft aangevraagd is flink opgelopen. In totaal werden 853.000 aanvragen gedaan, tegen een herzien aantal van 716.000 een week eerder. Dat komt naar voren uit cijfers van het Amerikaanse ministerie van Arbeid.

Er werd door economen al wel rekening gehouden met een stijging, maar deze viel hoger uit dan verwacht. Economen gingen in doorsnee uit van 725.000 nieuwe aanvragen. Het aantal ww-aanvragen van vorige week werd iets bijgesteld van een eerder gemeld aantal van 712.000.

Door de coronacrisis hebben in de afgelopen maanden al tientallen miljoenen mensen in de Verenigde Staten een beroep gedaan op het sociale vangnet. Dat er wekelijks nog honderdduizenden Amerikanen bij de overheid aankloppen voor een uitkering, is te verklaren door de grote reorganisaties bij bedrijven die last hebben van de crisis.

De voorbije weken zijn de dagelijkse besmettingsaantallen in de VS tot nieuwe recordhoogtes gestegen. Meerdere staten kondigden daarop een aanscherping of verlenging van maatregelen tegen het coronavirus aan.

Meer uit Financieel

Vluchten in Noorwegen geschrapt om staking luchtverkeersleiders

OSLO (ANP) - Vluchten op luchthavens in Noorwegen zijn vrijdag ontregeld door een staking van luchtverkeersleiders. Daardoor zijn aankomende en vertrekkende vluchten geschrapt of vertraagd. Dat meldt Avinor, de beheerder van veel Noorse vliegvelden.

9 minuten geleden
Oudste bank ter wereld doet bod op twee Italiaanse banken

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, wil twee van zijn Italiaanse concurrenten overnemen. Met de overnames wil Monte dei Paschi voorkomen dat het zelf wordt overgenomen door de grotere Italiaanse bank Intesa Sanpaolo, die in juni een bod uitbracht.

1 uur geleden
Koreaanse werknemers Hyundai staken voor het eerst in tien jaar

SEOUL (ANP/RTR) - Werknemers van autofabrikant Hyundai Motor in Zuid-Korea hebben voor het eerst in tien jaar gestaakt. Volgens de vakbond voor personeel van het autoconcern doen ongeveer 40.000 mensen mee aan de staking van een dag.

1 uur geleden
Bedrijfsinvesteringen met bijna 3 procent omhoog in juni

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van Nederlandse bedrijven zijn in juni gestegen, na twee maanden met dalingen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen de investeringen met 2,7 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder. In mei en april waren er nog dalingen van respectievelijk 1,3 en 1,5 procent te zien.

2 uur geleden
Vertrouwen van consumenten verbetert opnieuw in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in augustus iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk, maar laat sinds juni weer een verbetering zien.

2 uur geleden
Huizenprijzen stijgen verder in juli, maar minder hard

DEN HAAG (ANP) - Huizenkopers betaalden in juli gemiddeld bijna 4 procent meer voor een bestaande koopwoning dan in dezelfde periode een jaar geleden. De stijging was ongeveer even groot als de maand daarvoor, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Hoewel woningen nog steeds duurder worden, vlakt de prijsstijging sinds eind 2024 wel af.

2 uur geleden
ESB: werknemers lopen voor op werkgevers bij AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Werknemers zijn vaak verder met het toepassen van kunstmatige intelligentie dan hun werkgevers. Terwijl medewerkers AI-technologie steeds vaker gebruiken in hun dagelijkse werkzaamheden, nemen bedrijven en organisaties nog beperkt initiatief om dit actief te ondersteunen en te stimuleren. Dat blijkt uit een analyse die is gepubliceerd in het economentijdschrift ESB.

3 uur geleden