Sterke stijging verkoop warmtepompen door lagere subsidie
WOERDEN (ANP) - De vraag naar warmtepompen neemt in de laatste maanden van dit jaar sterk toe. Installateurs zagen de vraag toenemen met zo'n 50 procent sinds bekend werd dat de subsidie voor warmtepompen vanaf volgend jaar omlaag gaat. Dat bevestigt brancheorganisatie Techniek Nederland.
Warmtepompleverancier Quatt spreekt zelfs van een "explosie" van de verkoop van warmtepompen. De afgelopen vier weken verkocht het Amsterdamse bedrijf meer warmtepompen dan in de eerste tien maanden van 2024, omdat mensen nog in aanmerking willen komen voor de hogere subsidiebedragen die dit jaar beschikbaar zijn.
"Voor mensen die twijfelden over de aanschaf, is het een stuk voordeliger om nu een pomp te kopen, want het scheelt al snel 700 euro", zegt voorzitter Frank Agterberg van Vereniging Warmtepompen. Reden tot juichen is er volgens hem echter niet. Dit jaar zullen er circa 100.000 warmtepompen worden verkocht, de helft minder dan vorig jaar. "Dat de verkoop de laatste maanden van dit jaar aantrekt is leuk, maar het is goed mogelijk dat klanten volgend jaar weer op de rem gaan stappen."
Grillige overheidsbeleid
Recordhoge aardgasprijzen stuwden de verkoop van warmtepompen in voorgaande jaren nog tot grote hoogte. Door de forse daling van de aardgasprijzen is de verkoop van warmtepompen vanaf eind 2023 echter sterk teruggelopen.
Ook het grillige overheidsbeleid speelt een rol bij de afnemende vraag. De vorige minister van Volkshuisvesting Hugo de Jonge wilde huiseigenaren vanaf 2026 verplichten een warmtepomp aan te schaffen ter vervanging van hun cv-ketel. Het nieuwe kabinet is hiervan afgestapt.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
4 uur geleden