Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke stijging verkoop nieuwbouwwoningen in mei

Sterke stijging verkoop nieuwbouwwoningen in mei

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in mei met 39 procent gestegen tot 3193 huizen in vergelijking met een jaar eerder. Door het grote woningtekort is er een zeer grote vraag naar nieuwbouwwoningen, aldus branchevereniging NVB-Bouw. De organisatie stelt wel dat het steeds lastiger wordt om geschikte locaties te vinden voor nieuwe woningen.

Volgens de brancheorganisatie was vooral in de provincies Zuid-Holland (763 verkochte nieuwbouwwoningen) en Noord-Brabant (533 verkochte nieuwbouwwoningen) de verkoop zeer hoog te noemen. De teller voor heel 2020 staat nu op 13.786 verkochte nieuwbouwwoningen, dat is 3 procent meer dan in 2019.

Bouwondernemers ervaren volgens NVB-Bouw ondanks de coronacrisis weinig problemen in de verkoopfase omdat er een zeer sterke vraag naar woningen is. Daarnaast draaide de bouw goed door in de afgelopen maanden dankzij veiligheidsmaatregelen op bouwlocaties tegen het coronavirus.

Bij het vergunningstraject worden wel problemen gezien. Dat komt bijvoorbeeld door ondercapaciteit bij gemeenten voor het verwerken van bouwplannen en vertragingen bij rechtbanken bij beroepsprocedures. Verder blijft het grote tekort aan geschikte locaties dat de woningbouw al sinds 2018 ervaart dus ook een grote uitdaging. Dit tekort neemt verder toe door de stikstof- en PFAS-problematiek. NVB-Bouw vindt dat investeringen in woningbouw moeten worden versneld en zegt dat het belangrijk is dat het Rijk lokale overheden financieel ondersteunt bij uitbreiding van hun activiteiten op het gebied van ruimtelijke ordening.

Meer uit Financieel

FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

51 minuten geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

2 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

10 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

12 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

13 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

13 uur geleden