Sterke stijging verkoop nieuwbouwwoningen in mei
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in mei met 39 procent gestegen tot 3193 huizen in vergelijking met een jaar eerder. Door het grote woningtekort is er een zeer grote vraag naar nieuwbouwwoningen, aldus branchevereniging NVB-Bouw. De organisatie stelt wel dat het steeds lastiger wordt om geschikte locaties te vinden voor nieuwe woningen.
Volgens de brancheorganisatie was vooral in de provincies Zuid-Holland (763 verkochte nieuwbouwwoningen) en Noord-Brabant (533 verkochte nieuwbouwwoningen) de verkoop zeer hoog te noemen. De teller voor heel 2020 staat nu op 13.786 verkochte nieuwbouwwoningen, dat is 3 procent meer dan in 2019.
Bouwondernemers ervaren volgens NVB-Bouw ondanks de coronacrisis weinig problemen in de verkoopfase omdat er een zeer sterke vraag naar woningen is. Daarnaast draaide de bouw goed door in de afgelopen maanden dankzij veiligheidsmaatregelen op bouwlocaties tegen het coronavirus.
Bij het vergunningstraject worden wel problemen gezien. Dat komt bijvoorbeeld door ondercapaciteit bij gemeenten voor het verwerken van bouwplannen en vertragingen bij rechtbanken bij beroepsprocedures. Verder blijft het grote tekort aan geschikte locaties dat de woningbouw al sinds 2018 ervaart dus ook een grote uitdaging. Dit tekort neemt verder toe door de stikstof- en PFAS-problematiek. NVB-Bouw vindt dat investeringen in woningbouw moeten worden versneld en zegt dat het belangrijk is dat het Rijk lokale overheden financieel ondersteunt bij uitbreiding van hun activiteiten op het gebied van ruimtelijke ordening.
Meer uit Financieel
MAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.
18 minuten geledenTRECHT (ANP) - Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail stapt per 1 juli op. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de raad van bestuur van Total Care, het familiebedrijf achter CSU en Tzorg. Voppen is sinds december 2019 topman van ProRail.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasbedrijven ter wereld geven minder geld uit aan schonere energie. Bedrijven hebben hun investeringen in koolstofarme technologieën in 2025 voor het eerst in acht jaar teruggeschroefd, meldt onderzoeksbureau BloombergNEF. Olie- en gasbedrijven scherpen hun budgetten aan om aan de eisen van aandeelhouders te voldoen en richten zich meer op hun belangrijkste activiteiten.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dit jaar wereldwijd zo'n 1250 van de ruim 60.000 banen te schrappen. Dat meldt de bank in een presentatie over digitalisering en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral op afdelingen voor klantenonderzoek en aanverwante activiteiten denkt ING met minder mensen verder te kunnen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het moet mogelijk worden om binnen 48 uur en voor maximaal 100 euro digitaal een bedrijf op te zetten dat kan werken in de hele EU. Dat staat in een plan van de Europese Commissie, genaamd EU Inc.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken ruim een derde meer aanvragen te hebben ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geleden