Sterke stijging verkoop nieuwbouwwoningen in mei
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in mei met 39 procent gestegen tot 3193 huizen in vergelijking met een jaar eerder. Door het grote woningtekort is er een zeer grote vraag naar nieuwbouwwoningen, aldus branchevereniging NVB-Bouw. De organisatie stelt wel dat het steeds lastiger wordt om geschikte locaties te vinden voor nieuwe woningen.
Volgens de brancheorganisatie was vooral in de provincies Zuid-Holland (763 verkochte nieuwbouwwoningen) en Noord-Brabant (533 verkochte nieuwbouwwoningen) de verkoop zeer hoog te noemen. De teller voor heel 2020 staat nu op 13.786 verkochte nieuwbouwwoningen, dat is 3 procent meer dan in 2019.
Bouwondernemers ervaren volgens NVB-Bouw ondanks de coronacrisis weinig problemen in de verkoopfase omdat er een zeer sterke vraag naar woningen is. Daarnaast draaide de bouw goed door in de afgelopen maanden dankzij veiligheidsmaatregelen op bouwlocaties tegen het coronavirus.
Bij het vergunningstraject worden wel problemen gezien. Dat komt bijvoorbeeld door ondercapaciteit bij gemeenten voor het verwerken van bouwplannen en vertragingen bij rechtbanken bij beroepsprocedures. Verder blijft het grote tekort aan geschikte locaties dat de woningbouw al sinds 2018 ervaart dus ook een grote uitdaging. Dit tekort neemt verder toe door de stikstof- en PFAS-problematiek. NVB-Bouw vindt dat investeringen in woningbouw moeten worden versneld en zegt dat het belangrijk is dat het Rijk lokale overheden financieel ondersteunt bij uitbreiding van hun activiteiten op het gebied van ruimtelijke ordening.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
15 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
17 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
18 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
19 uur geleden