Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland

Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Het aantal antisemitische misdrijven in Duitsland is het afgelopen jaar met 13 procent gestegen. Dat blijkt uit een jaarverslag dat dinsdag door de Duitse minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken en voorzitter Holger Münch van de federale recherchedienst wordt gepresenteerd en waarover Welt am Sonntag schrijft.

Joden en joodse instellingen zijn in 2019 ongeveer 2000 keer het slachtoffer geworden van politiek geïnspireerde misdrijven. Het jaar daarvoor werden er 1799 gepleegd.

Sowieso nam het aantal misdrijven die politiek zijn ingegeven flink toe; van 36.000 in 2018 naar 41.000 een jaar later. In ongeveer 22.000 gevallen komen de daders uit rechtse hoek, in 10.000 zaken gaat het om een linkse overtreder.

Vooral in de Oost-Duitse deelstaten Brandenburg en Thüringen nam het aantal incidenten toe, namelijk met respectievelijk 52,5 en 40 procent.

Meer uit Buitenland

Albanese premier stapt niet op, gewelddadige protesten houden aan

TIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.

1 uur geleden
Dode nabij Barcelona door overstromingen na stortregens in Spanje

BARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.

1 uur geleden
Macron: verschil tussen mensen met valide eisen en plunderaars

PARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".

2 uur geleden
Trump spreekt steun uit voor Netanyahu in verkiezingen Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.

2 uur geleden
Vier militairen omgekomen bij brand op Canadese militaire basis

OTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.

3 uur geleden
Oppositiealliantie Venezuela wijst Machado aan als leider

CARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.

4 uur geleden
Canadezen denken niet aan terrorisme als oorzaak brand legerbasis

WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.

5 uur geleden