Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland

Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Het aantal antisemitische misdrijven in Duitsland is het afgelopen jaar met 13 procent gestegen. Dat blijkt uit een jaarverslag dat dinsdag door de Duitse minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken en voorzitter Holger Münch van de federale recherchedienst wordt gepresenteerd en waarover Welt am Sonntag schrijft.

Joden en joodse instellingen zijn in 2019 ongeveer 2000 keer het slachtoffer geworden van politiek geïnspireerde misdrijven. Het jaar daarvoor werden er 1799 gepleegd.

Sowieso nam het aantal misdrijven die politiek zijn ingegeven flink toe; van 36.000 in 2018 naar 41.000 een jaar later. In ongeveer 22.000 gevallen komen de daders uit rechtse hoek, in 10.000 zaken gaat het om een linkse overtreder.

Vooral in de Oost-Duitse deelstaten Brandenburg en Thüringen nam het aantal incidenten toe, namelijk met respectievelijk 52,5 en 40 procent.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden door incident op militaire basis in Canada

WAINWRIGHT (ANP/AFP/RTR) - Op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn doden en gewonden gevallen. Premier Mark Carney spreekt op X van "een ernstig incident dat een grote brand heeft veroorzaakt".

22 minuten geleden
Rubio vraagt om hard optreden van Israël tegen kolonisten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.

1 uur geleden
Vance: immigratie is verantwoordelijk voor geweld in Frankrijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.

1 uur geleden
Saudi-Arabië meldt onderscheppen van raketten en drones

RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.

3 uur geleden
VS willen analyse van gevolgen afzien sancties op Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.

4 uur geleden
Protesten Albanië houden aan, politie slaags met demonstranten

TIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.

6 uur geleden
1.200 arrestaties en 150 politieagenten gewond in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.

7 uur geleden