Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland

Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Het aantal antisemitische misdrijven in Duitsland is het afgelopen jaar met 13 procent gestegen. Dat blijkt uit een jaarverslag dat dinsdag door de Duitse minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken en voorzitter Holger Münch van de federale recherchedienst wordt gepresenteerd en waarover Welt am Sonntag schrijft.

Joden en joodse instellingen zijn in 2019 ongeveer 2000 keer het slachtoffer geworden van politiek geïnspireerde misdrijven. Het jaar daarvoor werden er 1799 gepleegd.

Sowieso nam het aantal misdrijven die politiek zijn ingegeven flink toe; van 36.000 in 2018 naar 41.000 een jaar later. In ongeveer 22.000 gevallen komen de daders uit rechtse hoek, in 10.000 zaken gaat het om een linkse overtreder.

Vooral in de Oost-Duitse deelstaten Brandenburg en Thüringen nam het aantal incidenten toe, namelijk met respectievelijk 52,5 en 40 procent.

Meer uit Buitenland

Duitse omroep: aanhouding na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.

4 minuten geleden
Duitse media: verdachte aanslag Pride is aanhanger van IS

BERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.

15 minuten geleden
Iran zegt vergeldingsaanvallen in Midden-Oosten te staken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.

31 minuten geleden
Vlaggen bij Duits parlement halfstok na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse Tweede Kamer laat de vlaggen daar halfstok hangen na de dodelijke aanslag bij de Pride in Berlijn. "Wie mensen aanvalt die opkomen voor vrijheid, gelijke rechten en diversiteit, ondermijnt de fundamenten van onze democratische samenleving en schendt de menselijke waardigheid", zei Bondsdag-voorzitter Julia Klöckner.

55 minuten geleden
Spaanse premier: komen moeilijke uren aan bij strijd tegen vuur

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft het door brand getroffen gebied bezocht in de provincie Ávila. Hij zei dat er daar 's nachts positieve ontwikkelingen waren bij het bestrijden van het vuur, maar dat er toch nog "moeilijke uren" zullen volgen.

1 uur geleden
UNESCO merkt landingsstranden D-Day aan als werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.

3 uur geleden
Roemenië schiet voor de derde dag op rij drone uit de lucht

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.

3 uur geleden