Sterke stijging antisemitische misdrijven in Duitsland
BERLIJN (ANP) - Het aantal antisemitische misdrijven in Duitsland is het afgelopen jaar met 13 procent gestegen. Dat blijkt uit een jaarverslag dat dinsdag door de Duitse minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken en voorzitter Holger Münch van de federale recherchedienst wordt gepresenteerd en waarover Welt am Sonntag schrijft.
Joden en joodse instellingen zijn in 2019 ongeveer 2000 keer het slachtoffer geworden van politiek geïnspireerde misdrijven. Het jaar daarvoor werden er 1799 gepleegd.
Sowieso nam het aantal misdrijven die politiek zijn ingegeven flink toe; van 36.000 in 2018 naar 41.000 een jaar later. In ongeveer 22.000 gevallen komen de daders uit rechtse hoek, in 10.000 zaken gaat het om een linkse overtreder.
Vooral in de Oost-Duitse deelstaten Brandenburg en Thüringen nam het aantal incidenten toe, namelijk met respectievelijk 52,5 en 40 procent.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
40 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
1 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
2 uur geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt opnieuw een Amerikaanse onderwaterdrone te hebben onderschept in de Straat van Hormuz. Dat is de tweede keer deze maand.
3 uur geledenWEDELA (ANP/AFP/RTR) - De politie in Zuid-Afrika is bezig met een klopjacht, na een dodelijke schietpartij in een café ten westen van Johannesburg. Gewapende mannen met geweren openden zaterdagavond het vuur op een groep. Hierbij kwamen zeventien mensen om het leven, vijftien mensen raakten gewond.
4 uur geleden