Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke passagiersgroei Deutsche Bahn na coronapandemie

Sterke passagiersgroei Deutsche Bahn na coronapandemie

BERLIJN (ANP) - Het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn heeft vorig jaar flink meer passagiers vervoerd, geholpen door het herstel van de coronapandemie. Maar ook het tijdelijke goedkope ov-ticket in de zomer van vorig jaar om mensen te helpen met de hoge inflatie zorgde voor extra reizigers in de treinen van Deutsche Bahn.

In totaal maakten in 2022 ongeveer 2 miljard reizigers gebruik van Deutsche Bahn, een stijging van 40 procent vergeleken met 2021 toen er nog allerlei coronabeperkingen golden. Met name bij het langeafstandsvervoer was flinke groei te zien van de passagiersaantallen. "Met het einde van de coronapandemie zijn de gasten weer snel teruggekeerd", stelt Deutsche Bahn dan ook. In 2019 ging het nog om 2,6 miljard treinreizigers in Duitsland voor het bedrijf.

De totale omzet van Deutsche Bahn, waaronder ook de inkomsten van bijvoorbeeld de dochterbedrijven DB Schenker, Arriva en het goederentransport, kwam uit op 56,3 miljard euro. Dat is een stijging van 19 procent en het hoogste niveau ooit, aldus het grootste spoorbedrijf van Europa. De maatschappij had wel te kampen met hogere kosten voor onder meer energie, terwijl ook de investeringen in onder meer infrastructuur werden verhoogd.

Personeelstekorten

Deutsche Bahn heeft net als de NS ook te maken met personeelstekorten, waardoor soms ritten uitvielen en er vertragingen waren. Het bedrijf is daarom bezig duizenden extra werknemers aan te nemen.

Verder is er geregeld gestaakt door conducteurs en machinisten van Deutsche Bahn om hun eisen voor een hoger loon en betere arbeidsvoorwaarden kracht bij te zetten. Maandag was er nog een grote staking op het Duitse spoor en in andere transportsectoren waardoor het land vrijwel werd platgelegd.

Meer uit Financieel

Duitse rederij noemt heffing Hormuz 'fundamenteel verkeerd'

HAMBURG (ANP/RTR) - Betalen voor een doorvaart door internationale wateren is "fundamenteel verkeerd", stelt de Duitse rederij Hapag-Lloyd. De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag dat hij compensatie wil voor het beschermen van scheepvaart in de Straat van Hormuz. Hij spreekt van een heffing van 20 procent over de verscheepte lading.

22 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig, focus op Iran en kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump wil een heffing van 20 procent over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz innen ter compensatie voor de kosten voor de bescherming van de scheepvaart door de belangrijke zeestraat.

1 uur geleden
Benzine en diesel duurder door oplopende spanningen VS en Iran

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen verder. De adviesprijzen lopen op nu het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran weer is opgelaaid, waardoor de olieprijzen omhooggaan.

1 uur geleden
Nederlandse start-up voor CO2-verwijdering komt in Britse handen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse start-up Carbyon komt in Britse handen. Het bedrijf, dat een technologie heeft ontwikkeld die CO2 rechtstreeks uit de lucht haalt en een testlocatie in Eindhoven heeft, wordt overgenomen door zijn concurrent Airhive uit Londen.

2 uur geleden
Olieproductie Venezuela niet getroffen door aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - De olieproductie van Venezuela is niet getroffen door de aardbevingen in het land. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd over de bevingen die het land op 24 juni troffen en tot nu toe meer dan 4500 mensen het leven hebben gekost.

3 uur geleden
Chinese export stijgt sterker dan verwacht door grote AI-vraag

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in juni opnieuw sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de wereldwijde handelsverstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die verstoringen werden ruimschoots gecompenseerd door de aanhoudende sterke wereldwijde vraag naar chips en apparatuur voor datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).

3 uur geleden
Olieprijzen zeker 9 procent hoger na aankondiging blokkade Hormuz

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.

8 uur geleden