Sterke machine-orders stuwen Nikkei
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan toonde donderdag herstel na de verliesbeurt een dag eerder. De stemming werd gesteund door flinke stijging van de Japanse machine-orders in juli. Ook trokken beleggers zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. Verder werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen eveneens licht vooruit.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,9 procent in de plus op 23.235,47 punten. De Japanse machine-orders stegen in juli met 7 procent, na een daling van ruim 8 procent een maand eerder. De machine-orders zijn een belangrijke graadmeter voor de investeringen door Japanse bedrijven. De Japanse machinemakers zaten in de lift dankzij de sterke orders. Robotmaker Fanuc klom 2,6 procent en Yaskawa Electric steeg 1,5 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent hoger en in Hongkong won de Hang Seng-index 0,2 procent. De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,4 procent. De beurs in Jakarta zakte bijna 5 procent na de herinvoering van een gedeeltelijke lockdown in de Indonesische hoofdstad om de verspreiding van het coronavirus te vertragen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
56 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
3 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
5 uur geleden