Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke maand juni redt eerste halfjaar voor maker Batavus

Sterke maand juni redt eerste halfjaar voor maker Batavus

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus en Sparta, heeft de fietsenverkoop in juni fors zien toenemen. Daarmee wist de beursgenoteerde onderneming stevige verkoopdalingen in voorgaande maanden te compenseren. Het bedrijf denkt dat de coronapandemie bij veel mensen de interesse voor fietsen extra heeft aangewakkerd, omdat het een gezond en groen vervoersmiddel is.

De halfjaaropbrengsten kwamen uiteindelijk 4 procent hoger uit op circa 677 miljoen euro. In juni, toen alle fietsenwinkels weer open waren, schoot de omzet met meer dan 53 procent omhoog. De sterke vraag naar fietsen, onderdelen en accessoires van voor de coronacrisis zet door, constateert topman Ton Anbeek. Het bedrijf merkt ook dat de populariteit van elektrische bakfietsen verder toeneemt, mede dankzij de introductie van de nieuwe generatie Carqon e-cargo bikes.

De virusuitbraak en alles wat daarbij komt kijken heeft bij Accell wel tot druk op de marges geleid. De onderneming kampte met verstoringen in de toeleveringsketen en dat leidde tot hogere kosten Het bedrijfsresultaat (ebit) zakte met 19 procent. Onder de streep bleef een kleine 29 miljoen euro over, tegen bijna 30 miljoen euro in de eerste helft van vorig jaar.

Waarschijnlijk komt het bedrijfsresultaat in heel 2020 eveneens onder het niveau van vorig jaar uit. Volgens Accell zorgt Covid-19 op korte termijn bovendien voor veel onzekerheid. Het bedrijf werkt aan het verbeteren van de beschikbaarheid van zijn producten. Daarmee hoopt Accell meteen een goede basis te leggen voor het volgende fietsseizoen. Dat het imago van de fiets door de virusuitbraak sterker is geworden, is iets waar de onderneming op de langere termijn nog van hoopt te profiteren.

Meer uit Financieel

Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

55 minuten geleden
Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

2 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

2 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

5 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

7 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

7 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

7 uur geleden