Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke maand juni redt eerste halfjaar voor maker Batavus

Sterke maand juni redt eerste halfjaar voor maker Batavus

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus en Sparta, heeft de fietsenverkoop in juni fors zien toenemen. Daarmee wist de beursgenoteerde onderneming stevige verkoopdalingen in voorgaande maanden te compenseren. Het bedrijf denkt dat de coronapandemie bij veel mensen de interesse voor fietsen extra heeft aangewakkerd, omdat het een gezond en groen vervoersmiddel is.

De halfjaaropbrengsten kwamen uiteindelijk 4 procent hoger uit op circa 677 miljoen euro. In juni, toen alle fietsenwinkels weer open waren, schoot de omzet met meer dan 53 procent omhoog. De sterke vraag naar fietsen, onderdelen en accessoires van voor de coronacrisis zet door, constateert topman Ton Anbeek. Het bedrijf merkt ook dat de populariteit van elektrische bakfietsen verder toeneemt, mede dankzij de introductie van de nieuwe generatie Carqon e-cargo bikes.

De virusuitbraak en alles wat daarbij komt kijken heeft bij Accell wel tot druk op de marges geleid. De onderneming kampte met verstoringen in de toeleveringsketen en dat leidde tot hogere kosten Het bedrijfsresultaat (ebit) zakte met 19 procent. Onder de streep bleef een kleine 29 miljoen euro over, tegen bijna 30 miljoen euro in de eerste helft van vorig jaar.

Waarschijnlijk komt het bedrijfsresultaat in heel 2020 eveneens onder het niveau van vorig jaar uit. Volgens Accell zorgt Covid-19 op korte termijn bovendien voor veel onzekerheid. Het bedrijf werkt aan het verbeteren van de beschikbaarheid van zijn producten. Daarmee hoopt Accell meteen een goede basis te leggen voor het volgende fietsseizoen. Dat het imago van de fiets door de virusuitbraak sterker is geworden, is iets waar de onderneming op de langere termijn nog van hoopt te profiteren.

Meer uit Financieel

Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

17 minuten geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

35 minuten geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

1 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

1 uur geleden
Nog steeds geen duidelijkheid over 'IT-incident' bij AH

ZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.

2 uur geleden
Wall Street begint afwachtend in aanloop naar cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.

3 uur geleden
Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

4 uur geleden