Sterke maand juni redt eerste halfjaar voor maker Batavus
HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus en Sparta, heeft de fietsenverkoop in juni fors zien toenemen. Daarmee wist de beursgenoteerde onderneming stevige verkoopdalingen in voorgaande maanden te compenseren. Het bedrijf denkt dat de coronapandemie bij veel mensen de interesse voor fietsen extra heeft aangewakkerd, omdat het een gezond en groen vervoersmiddel is.
De halfjaaropbrengsten kwamen uiteindelijk 4 procent hoger uit op circa 677 miljoen euro. In juni, toen alle fietsenwinkels weer open waren, schoot de omzet met meer dan 53 procent omhoog. De sterke vraag naar fietsen, onderdelen en accessoires van voor de coronacrisis zet door, constateert topman Ton Anbeek. Het bedrijf merkt ook dat de populariteit van elektrische bakfietsen verder toeneemt, mede dankzij de introductie van de nieuwe generatie Carqon e-cargo bikes.
De virusuitbraak en alles wat daarbij komt kijken heeft bij Accell wel tot druk op de marges geleid. De onderneming kampte met verstoringen in de toeleveringsketen en dat leidde tot hogere kosten Het bedrijfsresultaat (ebit) zakte met 19 procent. Onder de streep bleef een kleine 29 miljoen euro over, tegen bijna 30 miljoen euro in de eerste helft van vorig jaar.
Waarschijnlijk komt het bedrijfsresultaat in heel 2020 eveneens onder het niveau van vorig jaar uit. Volgens Accell zorgt Covid-19 op korte termijn bovendien voor veel onzekerheid. Het bedrijf werkt aan het verbeteren van de beschikbaarheid van zijn producten. Daarmee hoopt Accell meteen een goede basis te leggen voor het volgende fietsseizoen. Dat het imago van de fiets door de virusuitbraak sterker is geworden, is iets waar de onderneming op de langere termijn nog van hoopt te profiteren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
49 minuten geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
1 uur geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
4 uur geleden